Wizyty domowe internistów

29 sierpnia 2016

Wizyty domowe to kompleksowa usługa medyczna skierowana do obłożnie chorych. Lekarze przyjeżdżają do pacjentów, którzy cierpią na przewlekłe choroby i samodzielnie nie mogą przybyć do placówki medycznej. Przyjrzyjmy się więc jakie schorzenia można rozpoznać w czasie wizyty domowej i jakie testy się w takiej sytuacji przeprowadza.

Wizyty domowe – interniści i pielęgniarki

Interniści, pediatrzy – oni z reguły wykonują wizyty rodzinne. O potrzebie wizyty domowej przesądza głównie kondycja chorego – przeważnie są to osoby starsze, niepełnosprawni, dla których wizyta w przychodni byłaby niemożliwa. W domu można rozpoznać mnóstwo niebezpiecznych chorób, na przykład kołatanie serca, nieprawidłowości neurologiczne oraz dolegliwości endokrynologiczne. Wymianą opatrunków i czuwaniem nad stanem zdrowia zajmują się doświadczone pielęgniarki, które także odwiedzają pacjentów. Wizyty domowe to również usługa dla osób osłabionych, którzy obawiają się wizyty w przychodni pełnej wirusów.

Wizyty domowe – zaawansowane badania

Jakie testy można zastosować podczas wizyty domowej? Od kluczowych jak np. zmierzenie gorączki, weryfikacji odruchów, aż do bardziej zaawansowanych. Specjalista może nawet dokonać wymiany sondy dożołądkowej, zrobić analizę tętna, postawić bańki oraz przeprowadzić pomiar glukozy we krwi. Co więcej internista może wręczyć nam receptę na leki. Wizyty domowe to usługi kompleksowe, które znacząco polepszają stan zdrowia chorych. Zwróćmy uwagę na, żeby przed wizytą przygotować dokumenty o stanie zdrowia, tj. informacje z przychodni czy zdjęcia RTG, bo uprości ona postawienie właściwej diagnozy i zastosowanie skutecznego leczenia. Przed wizytą należy także poinformować internistę o chorobach układu krwionośnego, bo niektóre badania wymagają zastosowania profesjonalnego sprzętu medycznego.