Właściwości soli kłodawskiej i himalajskiej

18 maja 2020

Sprawdź, gdzie zamówić sól kłodawską, wejdź na superbutelki.pl

Sól to substancja potrzebna do poprawnego funkcjonowania organizmu człowieka. Jakie własności posiada różowa sól himalajska oraz sól kłodawska? Czemu powinno się wykorzystywać je podczas gotowania?

Różowa sól himalajska – jakich mikroelementów dostarcza?

Sól kuchenna to jeden z najistotniejszych dodatków, który wspaniale uwydatnia smak posiłków. Pomimo, że nadużywanie soli ma niepożądane oddziaływanie na nasze samopoczucie, to jej rozważne ilości (nie więcej niż 6 gramów w ciągu 24 godzin) są potrzebne dla poprawnego działania ludzkiego organizmu. Sól zaopatruje nas wszak w sód, tj. w pierwiastek odpowiedzialny za podtrzymanie optymalnego ciśnienia krwi i gospodarkę wodną. Jednym ze zdrowych typów soli jest różowa sól himalajska pochodząca ze pokładów szacowanych na prawie 250 mln lat. Składnik ten mieści w sobie masę potrzebnych minerałów oraz pierwiastków, m.in. magnez, wapń czy potas, a zarazem jest pozbawiony szkodliwych zanieczyszczeń i komponentów, takich jak metale ciężkie. Różowa sól himalajska doskonale podbija smak potraw i jest do kupienia zarówno w postaci grubych, jak i drobnych kryształków.

Sól kłodawska niejodowana – wykorzystywana nie tylko w gastronomii

Sól kłodawska niejodowana natomiast to składnik o wysokim stopniu czystości – zawiera ok. 97% chlorku sodu i stanowi doskonały do naszych przetworów. Jest cennym źródłem cynku, wapnia czy magnezu, czyli składników koniecznych do utrzymania pełni zdrowia. Niejodowana sól kłodawska pochodzi z kopalni Kłodawa w województwie wielkopolskim. Nie wypłukuje się jej ze złoża, tym samym nie traci swoich własności i jest bez trudu absorbowana przez układ pokarmowy. Sól kłodawska niejodowana jest na co dzień wykorzystywana nie tylko w branży gastronomicznej, ale również sektorze chemicznym, przemysłowym oraz w lecznictwie, rolnictwie i kosmetyce.

Dane adresowe:
"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]