Wykorzystaj moc mydła marsylskiego

27 czerwca 2016

W sklepach znajdziemy dzisiaj dużo kosmetyków do pielęgnowania skóry. Duża część naładowana jest konserwantami, parabenami, które podrażniają naskórek. Naturalne mydło marsylskie jest zdrową odmianą dla zwykłych żeli. Gdzie jest dostępne i co decyduje o jego nadzwyczajnych atrybutach?

Kokosowe i arganowe mydło marsylskie

Jak łatwo się domyślić, ten kosmetyk pochodzi z malowniczych rejonów Francji, gdzie produkowany jest w ekologicznych przedsiębiorstwach, a jego receptura jest od lat ulepszana. Mydło marsylskie musi zawierać co najmniej 72 % elementów organicznych. Zazwyczaj są to pozbawione chemii substancje (np. olejek migdałowy, z oliwy oraz hibiskus czy irys). Nie jest ono testowane na zwierzętach, może być stosowane nawet przez noworodki czy osoby z tendencją do przesuszeń. Mydło marsylskie jest niesamowicie przyjazne dla przyrody, gdyż ulega rozkładowi, nie zawiera produktów zwierzęcych, dlatego jest powszechnie stosowane przez zwolenników diety roślinnej.

Remedium na trądzik – mydło marsylskie

Mydło marsylskie idealnie myje skórę, działa na podrażnienia, a także przydaje się do prania. Dzięki jego systematycznemu użyciu możemy pozbyć się rozmaitych dolegliwości dermatologicznych. Dostępne jest nie tylko w sklepach zielarskich, ale także w sklepach internetowych, gdzie znajduje się bogaty wybór mydełek w korzystnych cenach. Niezwykłe cechy sprawiają, że mydło marsylskie jest obecne w tysiącach gospodarstw domowych.