Wyposażenie każdej mamy – odciągacz kataru

20 października 2018

Przeziębienie u małego dziecka zwykle nie jest niebezpieczną dolegliwością. Mimo powszechności tej choroby i braku większego zagrożenia, rodzice nie powinni jednak jej lekceważyć. Nieodciągana przez dłuższy czas wydzielina z nosa może działać drażniąca na uszy oraz inne części układu oddechowego, czego wynikiem bywa rozwój takich chorób jak zapalenie zatok bądź ucha. By się przed tym uchronić, należy odsysać wydzielinę za każdy razem, kiedy odkryjemy, że zebrała się ona w nosie naszego dziecka. Jak jednak zrobić to efektywnie i bezpiecznie?

Odciągacz do nosa dla dzieci – skutecznie usunie wydzielinę

Metod na usunięcie wydzieliny z noska małego dziecka jest wiele. Najpopularniejszy z nich to oczywiście gruszka. Nie jest jednak ona najwygodniejsza w użyciu, a czyszczenie nosa za jej pomocą może być dla pociechy bardzo nieprzyjemne. Tym należy tłumaczyć sobie popularność innego typu aspiratorów, które są wygodniejsze i wydajniejsze w eksploatacji niż gruszki. proste działają na wdech rodzica, a bardziej złożone modele to odciągacze do odkurzacza lub zasilane własnym silniczkiem.

Czy warto używać aspiratora Katarek?

Katarek jest przykładem aspiratora do odkurzacza. Wspomniany odciągacz kataru jest prosty w obsłudze i niezwykle wydajny, co jest wynikiem jego trójfazowego działania. Odciągacz do nosa Katarek nie tylko usuwa flegmę, ale też wpierw ją rozcieńcza, co pozwala na całkowite wyczyszczenie noska. Katarek do odkurzacza nawilża także śluzówkę nosa fizjologicznym roztworem soli, co łagodzi objawy kataru i poprawia samopoczucie dziecka. Można go nabyć w 2 wariantach – z jednolitą (cena to 45 zł) oraz rozkręcaną komorą (cena od 60 zł).