Zadbaj o siebie z dietą pudełkową

29 października 2016

Diety, które wynikają z chorób przewodu pokarmowego lub indywidualnych upodobań, mogą okazać się przyczyną sporych trudności w codziennym życiu. Potrzebują wszak czasochłonnego gotowania posiłków – zaś będąc w biurze często zwyczajnie nie znajdujemy na to nawet chwili. Kupowanie błyskawicznych posiłków w podobnych sytuacjach niestety nie będzie najlepszym pomysłem – zazwyczaj zawierają one wiele składników, których osoby na diecie po prostu nie powinny jeść. Czy znaczy to, iż odchudzając się powinniśmy przygotować się na codzienne, żmudne gotowanie posiłków? Rzecz jasna nie. W wielu miejscowościach działają wszak firmy cateringowe oferujące dietę pudełkową. Na jakich zasadach opiera się to rozwiązanie? Dlaczego warto na nie postawić?

Dobre strony diety pudełkowej

Dieta pudełkowa, jak nietrudno się domyślić, polega na dowożeniu klientom boksów z daniami przystosowanymi do zasad jadłospisu. Atutem takiego pomysłu jest w szczególności wygoda – dania są dostarczane do punktu poleconego przez klienta, czyli między innymi do biura lub domu. Nie musimy również codziennie myśleć o zamówieniu dania, gdyż dieta pudełkowa planowana jest przez doświadczonego specjalistę, zaś dania w ustalonych porach przywozi kurier. Warto wspomnieć też kilka słów o kosztach, które za tydzień nie przekraczają zwykle 300 zł za składający się z kilku posiłków plan żywieniowy.

Dieta pudełkowa – kiedy się na nią zdecydować?

Dieta pudełkowa, jak przed chwilą wspomnieliśmy, skierowana jest głównie do osób dbających o sylwetkę, pacjentów oraz stosujących specjalne diety. W ofercie przedsiębiorstwa FitMe z Krakowa czekają na nas między innymi diety dla wegan, wyszczuplające, odkwaszające lub diety wysokokaloryczne. Każda z nich dostosowana jest do osobistych preferencji zamawiających, a w przypadku trudności z kupnem właściwego zestawu, mamy szansę natomiast postawić na wskazówki dietetyka, a ten ułoży dietę zarówno na co dzień, jak i na trening. Firma oferuje także wysokie rabaty dla stałych klientów.