Zastosowania mikropigmentacji

25 maja 2022

Niezbędne informacje na temat mikropigmentacji włosów. Przekonaj się!

Na pewno przeglądając oferty gabinetów kosmetycznych natknęliście się na zabieg mikropigmentacji. W ogólnym przekonaniu mikropigmentacja to po prostu rzadziej używana nazwa popularnego pośród kobiet makijażu permanentnego. Tymczasem wykonanie trwałego makijażu to zaledwie jedna z metod użycia tej techniki, która poza kosmetyką ma także zastosowanie w medycynie.

Mikropigmentacja medyczna – ukrywanie łysiny i blizn

Mikropigmentacja to w kosmetologii procedura, którą wybierają z reguły panie szukające metody na zaoszczędzenie czasu poświęcanego codzienne na wykonywanie makijażu. To wygodne rozwiązanie dla osób, które zdecydowały się, jak pragną się każdego dnia prezentować. Jest jednakże również mikropigmentacja medyczna, która pomimo iż wciąż jest zabiegiem kosmetycznym, ma potężny wpływ na samopoczucie jednostki, która się na nią decyduje. Na przestrzeni ostatnich lat nadzwyczaj popularne jest wykorzystanie mikropigmentacji jako zabiegu alternatywnego dla przeszczepu włosów, na który ze względów finansowych nie może zdecydować się znaczny odsetek ludzi cierpiących z powodu łysienia. Mikropigmentacja pomaga także podnieść poziom akceptacji własnego ciała – umożliwia niechirurgiczną optyczną rekonstrukcję brodawki sutkowej, jak również maskowanie blizn i bielactwa.

Mikropigmentacja głowy – dlaczego ten zabieg trzeba powtarzać cyklicznie?

Z pozoru mikropigmentacja wygląda jak zwykły proces wykonania tatuażu. Linergistka czy też linergista, bowiem tak nazywa się specjalista wykonujący mikropigmentację, specjalistycznym urządzeniem nakłuwa naskórek i w ten sposób wprowadza w niego nieorganiczny pigment. W przeciwieństwie do tatuażu finalny rezultat nie jest stały i widoczny jest w przybliżeniu przez 12 miesięcy. Dlaczego? Podczas mikropigmentacji pigment umieszczany jest w płytszych warstwach skóry, z kolei w procesie tradycyjnego tatuażu umieszcza się go o wiele głębiej. To dlatego wraz regeneracją wierzchnich warstw skóry z upływem czasu pigment pomału zanika. Stąd gdy zamierzeniem osoby poddającej się mikropigmentacji jest długotrwałe maskowanie łysiny albo przerzedzonych włosów, powinna ona wiedzieć, iż nieodzowne będzie regularne ponawianie zabiegu w przynajmniej rocznych odstępach.

Dane adresowe:
MicroClinic
ul. Królowej Jadwigi 103
30-209 Kraków

Mob.: +48 516 481 888
E-mail: [email protected]