Bieżnia elektryczna – zdrowy ruch w czterech ścianach

20 października 2016

Aktywność fizyczna powinna stanowić jeden z nieodłącznych elementów codziennego życia, zatem dobrze byłoby pomyśleć nad zaopatrzeniem się w sprzęty, dzięki którym można byłoby pozyskiwać zgrabną sylwetkę, a przez to też świetne samopoczucie. Kondycja fizyczna i ładny wygląd uważany jest – jednocześnie z wiedzą – za klucz do sukcesu w wielu dziedzinach. Ale jeśli chcemy zacząć swą przygodę ze sportem, na początku powinniśmy skoncentrować się na niezbyt skomplikowanych dyscyplinach, jak chociażby bieganie na bieżni elektrycznej.

Bieżnia elektryczna – miej kontrolę nad przebiegiem treningu

Rozpoczynając swoją historię z bieganiem, także na krótsze dystanse, powinniśmy pochylić się nad ćwiczeniem na bieżni elektrycznej. To mało skomplikowane – aczkolwiek funkcjonalne – urządzenie, które pomaga dopasowywać trening do osobistych wymagań sportowca. Pozwala ona na prowadzenie pomiaru pulsu lub ciśnienia, przez co w przypadku ćwiczeń osób w zaawansowanym wieku ma się stałą kontrolę nad tym, czy trening nie jest dla nich za bardzo forsujący. Ci, którzy dopiero zaczynają ćwiczenia, mają możliwość stopniowego zwiększania tras i podnoszenia prędkość na takiej bieżni. Bieżnia elektryczna wobec tego kontroluje, czy zbyt intensywny bieg nie przyczyni się do zagrożenia stanu zawałowego.

Bieżnia elektryczna – ćwiczenia w domu, a nie w klubie fitness

Nie należy zapominać, iż bieżnia elektryczna może stać się zarówno elementem wyposażenia siłowni, jak i domowego zacisza. Dzięki tej drugiej opcji, można zmniejszyć wydatki na roczne karnety do klubu sportowego. Bieżnię elektryczną do korzystania indywidualnego, można nabyć już od około tysiąca złotych, podczas gdy wejściówki na siłownię to nawet koszt ponad stu zł na miesiąc. Ponad to, posiadanie bieżni elektrycznej umożliwia nam decydowanie o tym, kiedy ćwiczymy – o 6 rano, 14 po południu, a o 1 w nocy… Klub sportowy nie zapewni nam podobnych możliwości. Należy zatem wziąć pod uwagę zakup bieżni elektrycznej na własny użytek.