Deskorolka – gdzie kupić i na co zwrócić uwagę

7 października 2016

Jazda na deskorolce to jeden z najbardziej lubianych sportów – lubi ją młodzież i pasjonaci skatingu. Młodzi Polacy również są ogromnymi fanami tej dyscypliny. Co przesądza o jej popularności i skąd się wywodzi ten sport? Sprawdźmy to!

Deskorolka – skąd się wywodzi

Kto by pomyślał, że niepozorna deskorolka zdobędzie wielki rozgłos w świecie sportu i na ulicach. Deskorolka umożliwia nie tylko osiąganie zawrotnych prędkości, ale także robienie skomplikowanych ewolucji w powietrzu, co przyciąga nowych miłośników tej dyscypliny. Moda na deskorolkę pochodzi z Kalifornii – raju ekstremalnych dyscyplin. Jej początki sięgają lat 50-tych ubiegłego wieku, a na jej pomysł wpadli wielbiciele sportów wodnych, ulepszając klasyczną deskę używaną do ćwiczenia manewrów na wodzie. Od tamtej pory deskorolka całkowicie się zmieniła, stając się symbolem sportów ulicznych.

Deskorolka – jak uniknąć urazów

W każdym wypadku musimy pamiętać o specjalistycznych ochraniaczach na stawy oraz kasku na głowę, ponieważ figury wykonywane przy pomocy deskorolki mogą wiązać się z przeróżnymi kontuzjami. Dzięki temu będziemy chronieni w trakcie ryzykownej jazdy. Ogromny zasób deskorolek oraz akcesoriów wyszukamy w sklepach online, które mają odpowiedni sprzęt zarówno dla młodych adeptów skatingu, jak i dla zawodowców. Nabędziemy tutaj firmowe części oraz modne ubrania, które dostarczane są drogą pocztową. Konsumentów wabią szczególnie korzystne ceny oraz prestiżowe firmy, gwarantujące świetny komfort używania sprzętu.