Kiedy warto ćwiczyć z hantlami?

7 listopada 2016

Wysiłek fizyczny jest kluczowy dla zdrowia, a specjaliści w zakresie dietetyki przestrzegają, że za kilka lat, aż jedna piąta dorosłej populacji na świecie, będzie cierpieć z powodu nadwagi, która będzie pociągać za sobą groźne choroby układu kostnego oraz serca. Nie warto więc odwlekać, aż nasza kondycja będzie w dramatycznym stanie, ale należy natychmiast rozpoczynać ćwiczenia. Na początek, nie zaleca się trudnych sportów lub zestawów ćwiczeń – specjaliści dopasują nam takie ćwiczenia, które będzie można wykonać w zaciszu domowym. Przydatne okażą się także różne sprzęty fitness, ułatwiające wyrobienie formy, jak przykładowo hantle.

Dlaczego wybrać akurat hantle?

Hantle to drobne ciężarki, w rozmaitym rozmiarze, które można wykorzystywać do treningów wysiłkowych. Wybiera się je zarówno do treningu rąk, jak i nóg. Hantle pozwalają na rozwijanie mięśni – w przypadku rąk, mogą być to choćby bicepsy. Powinno się jednak mieć świadomość tego, że zbyt ostry trening może prowadzić do przeforsowania, a nawet do zerwania danych ścięgien. Właśnie z tego powodu, nim wybierzemy ćwiczenia wysiłkowe z hantlami, powinniśmy porozumieć się z wykwalifikowanymi trenerami. Jeżeli jednak mamy zamiar rozpocząć treningi w zaciszu domowym, należy rozpocząć od ćwiczeń z małymi ciężarkami, jak chociażby hantle ważące ćwierć czy pół kg.

Gdzie można kupić hantle?

Hantle można nabyć choćby w zwyczajnych sklepach z wyposażeniem sportowym. Dostępne są także w sklepach online, w których zakupy zwykle okazują się korzystniejsze cenowo. Zwykle przy kupnie mniejszych hantli, nie wyłożymy na to dużych kwot. Istotne jest jednak, by zawsze używać sprzętu znanych producentów, stworzony z najlepszych surowców.