Kochasz góry? Sprawdź się na trekkingach w Himalajach

9 lutego 2022

Szukasz aktualnej oferty trekkingów w Himalajach? Idealnie trafiłeś! Wejdź na https://www.exploruj.pl/gora/himalaje/.

Łańcuch Himalajów wraz z położonym całkiem blisko pasmem Karakorum to obszary po prostu legendarne. Wpływ na to ma dużo czynników – przede wszystkim fakt, że są to najwyższe pasma górskie na świecie i to oczywiście w tym miejscu leżą wszystkie ośmiotysięczniki. Nie sposób nie napomknąć też o skrajnej trudności poniektórych szczytów oraz tym, iż to właśnie te góry stały się areną zmagań doświadczonych wspinaczy z całego świata. Nie może więc zadziwiać zainteresowanie, jakie budzą wyprawy w Himalaje także pośród zwykłych turystów.

Trekking w Himalajach – nie musisz organizować go sam

Na początku należy zaznaczyć, że jeżeli mówimy o trekkingu, Himalaje oraz Karakorum są bardzo trudnymi pasmami górskimi – nawet, gdy wyprawa nie wiąże się z wejściem na dany szczyt. Problemy sprawia też samo opracowanie wyjazdu – kupno biletów lotniczych czy otrzymanie wizy i pozwolenia. Z tej przyczyny najodpowiedniejszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z usług firm aranżujących trekkingi w tych okolicach. Kolejnym plusem jest opieka wykwalifikowanych przewodników (w tym posługujących się językiem polskim), dzięki czemu trekking w Himalajach będzie bezpieczny nawet dla osób, nie mających wprawy w wędrówce po wysokich górach.

Trekking w Himalajach – nie tylko dla profesjonalistów

Z ewidentnych przyczyn osoby podczas swojej pierwszej wizyty w Karakorum bądź Himalajach w Karakorum lub Himalaje rzadko decydują się na zdobywanie ośmiotysięczników. Nie świadczy to jednak, że te masywy leżą poza ich zasięgiem, bo nierzadko przygotowywane są trekkingi w pobliżu takich szczytów jak Annapurna, Lhotse czy Everest. Na uczestników tych wycieczek czeka nie tylko sposobność przezwyciężenia swoich słabości, ale także możliwość przyjrzenia się powszedniemu życiu Nepalczyków i podziwianie jedynych w swoim rodzaju krajobrazów, jak , przykładowo, lodowiec Khumbu u stóp Everestu.

Dane adresowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]