Korty tenisowe – jakość obiektu jest ważna

7 grudnia 2016

Potrzebujesz informacji o kortach tenisowych Kraków? Dobrze trafiłeś!

Miejsca zadaszone, posiadające oddzielne lampy oraz w pełni nowoczesne stanowią nowoczesne korty tenisowe. Obiekt taki musi gwarantować że sportowcy nie doświadczą groźnych urazów, na które najdotkliwiej podatne są łokcie i barki. Idealnie jest więc wybierać korty o nawierzchni trawiastej, co jest polecane przede wszystkim dla żółtodziobów. Dopiero kiedy nabędziemy większe kompetencje możemy zainicjować grę na trudniejszej powierzchni kortu.

Podnieś swoją kondycję fizyczną na kotrach tenisowych

Korty tenisowe to niepowtarzalna możliwość do spędzenia wolnego czasu na świeżym powietrzu. Aktywność fizyczna znakomicie wpływa na zgrabną sylwetkę, jednak trzeba zwrócić uwagę na to, że czas spędzony na korcie to dyscyplina wymagająca dużej krzepy, dokładności i umiejętności. Pod okiem profesjonalnego trenera z pewnością opanujemy podstawy tenisa ziemnego, chociaż pierwsze rundy na korcie mogą być ciężkie. Ryzyko pojawienia się stłuczeń zmniejszamy uczestnicząc w zmaganiach na komfortowych kortach tenisowych. Możemy również trenować na obiektach zamkniętych, które przy polskich warunkach pogodowych są niezbędne.

Korzystanie z kortów tenisowych nie musi być kosztowne

Dyscyplina ta od lat uchodzi za wyjątkowo elitarny. Pamiętajmy, że jest wariant użyczenia potrzebnych piłeczek, zwłaszcza, że sport ten nie należy rzecz jasna do najtańszych. Więc jeśli chcemy grać tylko amatorsko decydujmy się na takie korty tenisowe, które dają możliwość wypożyczenia akcesoriów tenisowych najwyższej jakości.

Dane adresowe:
Szkoła tenisa w Krakowie
Teniskraków Maciej Nowacki
ul. Bandurskiego 24
31-515 Kraków

Mob.: +48 505 530 053
E-mail: [email protected]