Najpopularniejsze trasy wypraw górskich

17 sierpnia 2020

Unikalna oferta wypraw w góry znajduje się na tej stronie

Szczyty górskie od zawsze fascynowały ludzi. Pociąga nas ich metafizyka, wspaniałe widoki, możliwość stawiania sobie wyzwań, a także aspekt sportowy związany ze zdobywaniem następnych szczytów i pokonywaniu szlaków trudnych pod względem technicznym. Nic więc dziwnego, iż wspinaczka, trekkingi czy turystyka górska od lat cieszą się niesłabnącym powodzeniem. Zróżnicowany poziom trudności tras powoduje, że każdy – także kompletny nowicjusz – znajdzie w górach coś dla siebie. Problemów może jednakprzysporzyć sama organizacja wyprawy.

Przygotowanie zagranicznej wyprawy górskiej

Napomknięte trudności mogą stać się wyjątkowo dokuczliwe w przypadku wyprawy odbywającej się w zagranicznych pasmach górskich – przede wszystkim tych bardzo oddalonych od naszego kraju. W takich sytuacjach należy skorzystać z oferty firm w profesjonalny sposób organizujących wyprawy dla himalaistów. To, iż wyjazdy te odbywają się one pod nadzorem kwalifikowanego przewodnika, nie oznacza jednakże, że udział w nich może wziąć każdy. W zależności od szczebla trudności danej wyprawy, wymagane jest doświadczenie zebrane w wysokich górach – od stopnia podstawowego do bardzo zaawansowanego.

Wyprawy górskie – popularne kierunki podróży

Ogromną popularnością wśród sympatyków wypraw górskich cieszą się oczywiście Karakorum i Himalaje, jednakże z uwagi na wysoki stopień trudności i wysokie koszty nie każdy miłośnik trekkingów decyduje się na te rejony. Znacznie tańsze są wyprawy górskie w Alpy i wschodnie Karpaty, jak również te koncentrujące się na osiąganiu szczytów Uralu i Kaukazu na czele z Kazbekiem. Ponadto rodzime firmy aranżują też wyprawy w Andy (Ameryka Południowa) i w góry na Alasce (Ameryka Północna).

Dane adresowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]