Orbitrek pomoże Ci zrzucić oponkę

4 września 2016

Akcesoria fitness pozwalają na łatwe pozbycie się zbędnych kilogramów. Ich atutem jest również fakt, iż dzięki nim możemy trenować we własnym mieszkaniu – nie musimy urządzać ćwiczeń na świeżym powietrzu lub regularnie wybierać się na siłownię. Będzie to naprawdę ważne dla osób, które nie znajdują wystarczająco wiele wolnych chwil, bo często akcesoria tego typu pozwalają na załatwienie w jednym czasie innych zadań. Nic więc dziwnego, że tego rodzaju urządzenia zdobyły spore zainteresowanie na całym świecie – a szczególnie rowery treningowe i orbitrek. Jak więc one działają? Dlaczego dobrze trenować na orbitreku? Które partie mięśni można za jego pomocą wytrenować?

Konstrukcja orbitreku

Orbitrek, nazywany też jako maszyna eliptyczna umożliwia poruszenie te samych mięśnie, co podczas sportowego chodu – a zatem niemal wszystkich. Dlatego jest on rekomendowany osobom, które chcą łatwo pozbyć się nadwagi – pozwala na spalenie nawet 800 kalorii w czasie godziny, a to okazuje się wynikiem lepszym niż w razie biegania czy chodzenia z kijkami. To oczywiście nie ostatnia zaleta, którą ma orbitrek – doskonale trenuje mięśnie tułowia, dlatego rekomendowany jest pacjentom z otyłością brzuszną. Zaangażowanie sporej ilości mięśni sprawia również, że orbitrek poprawia wydolność, a już trzydzieści minut ćwiczeń może naprawdę polepszyć samopoczucie.

Gdzie ćwiczyć na orbitreku?

We względu na jego różne plusy orbitrek jest stosowany w niemal wszystkich siłowniach. Stawiając na regularne ćwiczenia, musimy jednak przygotować się także na znaczące opłaty. Z tego powodu lepszym rozwiązaniem w wielu sytuacjach może stać się kupno swojego orbitreku. Na szczęście nie jest to problematyczne – takie urządzenia dostępne są w najróżniejszych sklepach. Najlepiej kupić go online – w ten sposób nie tylko łatwiej wyszukamy najlepszy sprzęt, lecz też wydamy mniej, bo sklepy internetowe zwykle proponują niższe ceny niż stacjonarne.