Rafting na Dunajcu – duże emocje i bliskość przyrody

26 września 2019

Odpoczynek na rzekach kojarzymy przede wszystkim ze spływami kajakowymi. To rozrywka i sposób podróżowania popularna w Polsce od ponad wieku i w dalszym ciągu znajduje kolejnych sympatyków. W ostatnim czasie doczekał się jednakże poważnego rywala. Mowa o raftingu, a innymi słowy – spływach pontonami na rzekach o porywistym, górskim charakterze. Dostarcza on znacznie większych wrażeń od pływania kajakiem, a zarazem pozwala obcować z dziką przyrodą i zachwycać się widokami nieosiągalnymi dla turystów pływających po nizinnych rzekach.

Rafting po Dunajcu – także dla amatorów?

Osoby decydujące się na rafting po Dunajcu nie muszą posiadać konkretnych kwalifikacji – organizatorzy takich spływów przystosowują stopień trudności szlaku do doświadczenia ich uczestników. Niezbędna będzie jednak umiejętność pływania i obsługi wioseł, uzyskana na przykład w kajaku lub kanadyjce. Miejmy przy tym na uwadze, że spływ na Dunajcu, ze uwagi na górski charakter rzeki, nie należy do najłatwiejszych wypraw. Aby bez przeszkód stawić czoło bystremu nurtowi oraz przeciwnościom czekającym na szlaku, uczestnicy powinni być przynajmniej w dobrej formie i lubić aktywne, czasem nieco ekstremalne metody odpoczynku.

Rafting Dunajcem – jakie czekają nas atrakcje?

Znoje samej przeprawy rekompensują oszałamiające widoki. Rafting Dunajcem to kapitalna sposobność do tego, by z niecodziennej perspektywy podziwiać bajeczne krajobrazy. Pieniny wraz ze zwrotem Dunajca należą wszak do najbardziej ciekawych krajobrazowo rejonów Polski, a – można powiedzieć – i całej Europy. Rafting po Dunajcu to także doskonała opcja dla miłośników adrenaliny, albowiem trasa obfitująca w wiele przeszkód i meandrów dostarczy wielu niezapomnianych emocji.