Rower stacjonarny – ćwicz w każdą pogodę

7 września 2016

Rower stacjonarny to doskonałe rozwiązanie dla tych, którzy nie znajdują chwili na treningi poza mieszkaniem, a mimo to chcą zachować zadowalającą kondycję. Jego atuty są podobne do tych, które oferuje nam zwykły jednoślad – może poprawić kondycję oraz wymodelować mięśnie nóg i pleców. Poza tym nie stwarza niebezpieczeństwa kontuzji, możemy ćwiczyć na nim w każdych warunkach i pozwala na organizowanie ćwiczeń zajmujących tylko kilkanaście minut – o ile, oczywiście, korzystamy z niego nie na siłowni, a w swoim mieszkaniu. Nic zatem dziwnego, że jest coraz chętniej kupowany.

Konstrukcja roweru stacjonarnego

W sklepach dostępne są trzy najważniejsze rodzaje rowerów stacjonarnych – mechaniczne, magnetyczne oraz na elektromagnes. Mechaniczne wyróżniają się niską ceną, lecz nietrudno też je zepsuć. Rower stacjonarny z magnetycznie wytwarzanym oporem będzie trochę bardziej kosztowny, jednak jednocześnie bardziej niezawodny oraz komfortowy. Modele tego rodzaju posiadają również nierzadko licznik, który pomoże w planowaniu treningów – rejestruje spaloną energię, „przejechany” dystans puls i pozostałe parametry.

Rower stacjonarny – ceny

Profesjonalny rower stacjonarny może stać się sporym wydatkiem. Na szczęście w mieszkaniu często nie będzie on potrzebny – bez problemów zda egzamin egzemplarz posiadający wyłącznie w niezbędne funkcje. Najprostsze modele kupimy już za mniej niż 300 zł, zaś za dwa razy większą sumę sprzedawane są rowery z licznikiem i innymi, pomocnymi dodatkami.