Szukasz wydajnego sprzętu fitness? Sprawdź rower treningowy poziomy

20 listopada 2016

Rower poziomy wykazuje mnóstwo zalet. Jest o wiele szybszy od pionowego, a wygodniejsze ułożenie sprawia, iż świetnie zdaje egzamin na dłuższych trasach. Na rowerze poziomym szybciej także wyćwiczymy większe partie mięśni. Pomimo tego posiada również wady, które sprawiają, iż nieczęsto spotyka się go na polskich ulicach. Najistotniejszą wśród nich okazuje się z całą pewnością niska zwrotność, bo w dużym stopniu rzutuje na technikę jazdy. Szczęśliwie tej cechy nie posiada rower treningowy poziomy, który zdobywa wielkie uznanie w środowisku klientów siłowni. Co ważne, z jego zalet mamy szansę skorzystać także w naszym mieszkaniu, gdyż te akcesoria sprzedawane w e-sklepach w przystępnych cenach. Co jednak oferuje nam rower treningowy poziomy? Dlaczego warto z niego korzystać?

Budowa roweru treningowego poziomego

Rower treningowy poziomy oczywiście przywodzi na myśl tradycyjny rower stacjonarny, ale w odróżnieniu od niego nie posiada siodełka, lecz większy fotel. To powoduje, że ćwicząc na nim angażujemy więcej partii mięśni, sprawiając jednocześnie, iż trening będzie zdecydowanie efektywniejszy oraz umożliwia wykonywanie jednocześnie pozostałych ćwiczeń. Współczesne rowery treningowe poziome zwykle mają również wbudowany komputer, jaki wskaże nam, jak dużo energii spaliliśmy i jak wysokie mamy ciśnienie.

Czemu dobrze kupić rower treningowy poziomy

Jak przed momentem wspomnieliśmy, głównym atutem, jaki posiada rower treningowy poziomy jest fakt, że z jego użyciem możemy wytrenować więcej mięśni. Charakterystyczna pozycja sprawia także, iż stawy są na nim mniej dociążone – a więc bez trudu mogą trenować na nim także wszyscy zmagający się z nadprogramowymi kilogramami. Konstrukcja roweru treningowego poziomego powoduje również, iż podczas ćwiczeń nie doskwierają dolegliwości lędźwi. Warto oprócz tego zaznaczyć, że w sklepach znajdziemy także rower treningowy hybrydowy, który jednocześnie posiada cechy zwykłego sprzętu.