Trekkingi coraz popularniejsze pośród turystów

3 listopada 2016

Sprawdź trekkingi Himalaje na https://www.exploruj.pl/rodzaj-wyprawy/trekkingi/

Chodzenie po najwyższych szczytach kojarzymy zwłaszcza z bardzo wykwalifikowanymi alpinistami. Jednak do trekkingów zbędne okazują się zazwyczaj takie kwalifikacje – w różnych pasmach wytyczono wszak trasy, z jakimi upora się każdy miłośnik gór – jeżeli rzecz jasna posiada odpowiednie narzędzia, tj. kijki zapewniające przyczepność na nierównych szlakach oraz buty z właściwą podeszwą. Na najtrudniejszych fragmentach potrzebna okaże się też pomoc doświadczonego instruktora, bo ten powie, jak używać opcjonalnego, gwarantującego bezpieczeństwo sprzętu. Kiedy jednak będzie on niezbędny? W jakich miejscach zazwyczaj odbywają się trekkingi?

Narzędzia do trekkingu

Trekkingi bywają niekiedy prowadzone w naprawdę trudnym obszarze, co powoduje, że niezbędne stają się sprzęty umożliwiające pokonanie trasy. Najważniejszymi z nich są niewątpliwie raki, ponieważ zapewnią stabilizację nawet na śliskich trasach – a na wielu szczytach uświadczyć je możemy również w czasie skwarów. Na wysokich podejściach przydatny okazuje się również czekan. Do korzystania z obu akcesoriów niezbędne są specjalistyczne kwalifikacje – z tego względu nieobyci turyści na trekkingi muszą udać się wraz z instruktorem, który powie im, jak bezpiecznie pokonać trasę.

Trekkingi – w których miejscach są organizowane?

Trekkingi umożliwiają zwiedzenie najbardziej interesujących szczytów na Ziemi, które zwykle okazują się nieosiągalne dla zwykłych gości. Najczęściej organizowane są w wysokich pasmach – krajowi turyści często wybierają słowackie Tatry, a także w Alpy oraz na skandynawskie fiordy. Dużym uznaniem w gronie fanów trekkingu cieszy się też Kilimandżaro oraz Andy w Peru. Ci z nas, którzy zdobyli już pewne umiejętności w wędrówkach po górach mogą zaś udać się w Karakorum – trekkingi odbywają się tam na przykład w okolicach Broad Peak oraz Everestu.

Dane adresowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]