Trekkingi dla doświadczonych miłośników gór

27 września 2020

Jesteś zainteresowany dobrą ofertą trekkingów? Nie zwlekaj! Skieruj się na www.exploruj.pl

Górskie wypady mogą mieć wiele form. Od spokojnych przechadzek po prostych szlakach w bezpośrednim otoczeniu domów turysty, przez piesze, wielogodzinne wędrówki po trasach klasyfikowanych wyżej na skali skomplikowania, aż po zaawansowane trekkingi. Aby wziąć udział w trekkingach, konieczne jest doświadczenie w poruszaniu się po górach (zarówno wytyczonymi szlakami, jak i poza nimi), minimum dobra sprawność fizyczna, a także biegłość posługiwania się sprzętem turystycznym i wspinaczkowym. Niemniej jednak w zamian za nieraz olbrzymi trud otrzymujemy możliwość kontaktu z dziewiczą naturą i delektowania się cudownymi widokami.

Trekkingi – dopasuj odpowiedni poziom trudności do swojego doświadczenia

Skala trudności jest zależna od terytorium, przez które biegną trekkingi. Eksperci wymieniają trzy poziomy trudności pieszych wycieczek w rejony górzyste. W trekkingach najniższego stopnia uczestniczyć mogą wszyscy, którzy dysponują , a ich zdrowie nie jest przeszkodą do zwiększonej aktywności. Następny stopień trudności wymaga dobrej sprawności fizycznej oraz przynajmniej minimalnej praktyki w górach – na przykład w polskich Karpatach. Najwyższy poziom to wyprawy dla uczestników ze znakomitą kondycją fizyczną, wiedzą z obszaru charakteru wysokich gór i orientujących się w użyciu sprzętu, jak również przyzwyczajonych do niekomfortowych warunków obozowania w toku wielodniowej wędrówki.

Gdzie organizuje się popularne trekkingi?

Trekkingi można prowadzić w każdych górach. W Polsce miłośnicy tego rodzaju rozrywki najbardziej cenią sobie szlaki w Tatrach. Jeżeli zaś idzie o pozostałe pasma na kontynencie europejskim, szerokim uznaniem szczycą się Karpaty Wschodnie, Alpy, graniczące z Azją Ural i Kaukaz, jak również Góry Przeklęte na Bałkanach. Najbardziej obeznane w trekkingu jednostki mogą natomiast sprawdzić swoje umiejętności podczas wyprawy w Andach, Karakorum czy Himalajach.

Dane adresowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]