Wioślarz treningowy – ćwiczenia dla całego ciała

15 czerwca 2016

W kilku ostatnich latach w Polsce rośnie liczba ludzi zainteresowanych sportami wodnymi, na przykład wioślarstwo. Co ciekawe, nie tylko są to osoby młode – tymi zainteresowaniami zaraża się zarówno fantazjująca o wysokich wynikach w tej dyscyplinie młodsza część społeczeństwa, jak i osoby na emeryturze, które chcą zatroszczyć się o swoje zdrowie. Ważne jest jednak , żeby wystarczająco intensywnie trenować, zanim udamy się na jakiekolwiek wyścigi czy treningi na świeżym powietrzu. Nie jest to niemożliwe – wioślarstwo daje się wszak również trenować w domowym zaciszu dzięki wioślarzowi treningowemu.

Co można zyskać trenując na wioślarzu treningowym?

Pozycje, które się przyjmuje w czasie wiosłowania, pozwalają na wzmacnianie mięśni i prawidłowych nawyków postawy. To jednak nie wszystko! W czasie używania wioślarza treningowego, musimy używać także górnych partii mięśni, czyli rąk i torsu. To doskonałe treningi wysiłkowe, jakie można porównywać do regularnego podciągania się na drążku. Wioślarstwo to dziedzina wymagająca utrzymania nienagannej postawy – nie jest to jednak recepta na poradzenie sobie z kłopotami z kręgosłupem. Osobom chorującym na kifozę, skoliozę czy podobne wady postawy, którym zaleca się regularną gimnastykę, nie rekomenduje się jednak treningów na tym urządzeniu, ponieważ jest to typowy trening siłowy.

Wioślarz treningowy – możliwość ćwiczenia w domu

Wioślarz treningowy to urządzenie, które zauważyć można w większości siłowni, jednakże można również trenować na nim w domowym zaciszu. Ciągnąc za dwa drążki, porusza się siodełko, na którym znajduje się ćwiczący. Tym sposobem naśladowane są ruchy, jakie musi wykonywać wioślarz w zwykłych warunkach. Wioślarz treningowy nie kosztuje wiele – ceny oscylują od kilkuset do 2-3 tysięcy złotych i zależne są od tego, czy jest to model podstawowy czy w pełni wyposażony. Warto wspomnieć, iż w sklepach internetowych można kupić go zwykle taniej niż w sklepie tradycyjnym. Należy jednakże bezwzględnie uważać na to, żeby kupić taki sprzęt do treningów, który ma stosowne atesty. O poradę odnośnie dostosowania wioślarza treningowego do naszych oczekiwań lepiej pytać doświadczonych doradców sklepu.