Wyprawy w góry i ich wielka popularność

30 października 2016

Szukasz więcej wiadomości o najlepszej ofercie wypraw? Znakomicie trafiłeś! Zajrzyj na https://www.exploruj.pl/rodzaj-wyprawy/wyprawy-gorskie/

Wiele osób wykorzystuje swój czas wędrując po górach. Zwykle rozpoczynają od tras wytyczonych w polskich Tatrach, z czasem jednak przestaje im to wystarczać. Poszukują nowych wyzwań – ich pragnieniem stają się wycieczki w coraz wyższe partie gór. Otwarte granice sprawiają, że nawet wyprawy na szczyty znajdujące się w oddalonych od naszego kraju rejonach stają się dzisiaj osiągalne.

Wyprawy górskie – o czym pamiętać, planując wyprawy?

Dzisiaj przed zwolennikami górskich wypraw otworem stoją nie tylko Alpy (z ich najwyższym szczytem Mount Blanc) czy nasze krajowe oraz słowackie Tatry, ale także najwyższe wzniesienia Azji, Meksyku czy Afryki. Z pewnością ogromnym ułatwieniem w zdobywaniu tych pięcio- czy siedmiotysięczników jest działalność na polskim rynku agencji trekkingowych organizujących wyprawy na Kazbek bądź Elbrus. Oczywiście asysta agencji dużo ułatwia, ale jej przewodnicy nie wejdą na szczyty za nas. Konieczna jest kondycja, która pozwoli nam wytrzymać trwającą wiele godzin wędrówkę z niezwykle masywnym, ważącym nawet kilkanaście kilogramów plecakiem z dostosowanym do warunków górskich ubiorem oraz specjalistycznym sprzętem.

Wyprawy w góry – jakie wymagania stawia się uczestnikom?

Od wszystkich, którzy decydują się wziąć udział we wspinaczce górskiej – na Elbrus, bazę pod Annapurną, Pik Leninabądź Mount Everest – wymaga się pewnej praktyki w podobnych do takich wyprawach, gdyż im wyżej będziemy się wspinać, tym większe zagrożenie pojawienia się choroby wysokościowej. Umiejętność korzystania z czekanu oraz poruszania się w grupie, której członkowie nawzajem się zabezpieczają liną – to warunki, które powinno się bezwzględnie spełniać. Nie możemy zapomnieć także, że trekking wysokogórski jest wędrówką zespołową. Liczy się zatem umiejętność pracy w zespole. Podczas wyprawy górskiej konieczne jest pełne dostosowanie się do poleceń, które wydawane są przez prowadzącego grupę.

Dane adresowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]