Zwiedź szczyty masywu Kilimandżaro – wyprawa na Mawenzi, Shirę i Uhuru

18 kwietnia 2021

Uzyskaj więcej informacji o Kilimandżaro wyprawa.

Sięganie po górskie szczyty to pragnienie wielu globtroterów, którzy kochają ekstremalne wyjazdy. Pamiętnych wrażeń na pewno zapewni wyprawa na Kilimandżaro.

Wyprawa na Kilimandżaro – z jakiej przyczyny warto wziąć w niej udział?

Zlokalizowana w Tanzanii góra Kilimandżaro jest najwyższym szczytem kontynentu afrykańskiego – osiąga prawie 6 km nad poziomem morza. Turystów wabią zwłaszcza sposobność obserwacji obcych im zwierząt w ich naturalnym otoczeniu, znikające już lodowce, jak również malownicze widoki. W skład masywu Kilimandżaro wchodzą Uhuru, Shira oraz Mawenzi – trzy góry stanowiące ślad po wulkanach. Ekspedycja na ten szczyt Afryki wymaga należytego przygotowania – z uwagi na sporą wysokość realne jest ryzyko wystąpienia choroby wysokościowej, a zmieniająca się pogoda powoduje, iż dotarcie na szczyt masywu stanowi ciężkie zadanie. Osoby chcące uczestniczyć w wyprawie muszą charakteryzować się dobrą kondycją psychiczną oraz fizyczną, które pozwolą na marsz przez blisko 7 do 8 godzin dzień za dniem.

Co powinno się wiedzieć przed wyjazdem na Kilimandżaro?

W toku szykowania się do wyprawy na Kilimandżaro trzeba poddać się obligatoryjnemu szczepieniu przeciw febris flava, po którym otrzymamy tzw. Żółtą Książeczkę. Zanim ruszymy w podróż wskazane jest także zaopatrzyć się w medykamenty działające przeciwmalaryczne. Przed rozkwitem choroby ochroni też odpowiednia profilaktyka – stosowanie preparatów odpędzających owady oraz nakładanie odzieży przykrywającej nogi i ramiona. A co zrobić, żeby uniknąć wystąpienia choroby wysokościowej? Ekspedycja na szczyt Kilimandżaro należy poprzedzić kilkudniową aklimatyzacją, która przyzwyczai organizm do do rozrzedzonej atmosfery.

Dane adresowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]