Kochasz trekking lub narciarstwo wysokogórskie? Zaplanuj wyprawę w Alpy!

26 stycznia 2024

Nigdy wcześniej nie widziałeś tak korzystnej oferty wycieczki w Alpy Austriackie!

Entuzjaści gór, którzy poznali już dobrze wszelkie trasy w w Karpatach, w Górach Świętokrzyskich i w Sudetach, często zaczynają wypatrywać kolejnych wrażeń i wertują oferty eskapad w inne łańcuchy górskie Europy. Licznych z nich zainteresuje wyjazd w Alpy, gdzie przypuszczalnie po raz pierwszy spotkają się z trekkingiem oraz narciarstwem wysokogórskim.

Garść informacji o Alpach

Alpy to najwyższy górskim łańcuchem Europy, którego obszar rozciąga się parę europejskich krajów, między innymi Austrię, Niemcy, Liechtenstein i – rzecz jasna – Francję, gdzie znajduje się najwyższy wierzchołek górski Starego Kontynentu, czyli Mont Blanc, określany także mianem Dachu Europy (ma on 4808 m n.p.m.). Jednak nie jest to jedyny 4-tysięcznik w Alpach – inne zachwycające wierzchołki, o których zdobyciu fantazjują wspinacze ze wszystkich stron świata, to przykładowo Matterhorn – 4478 m n.p.m, Dufourspitze – 4634 m n.p.m. i Dom – 4545 m n.p.m., jak również inne ważne dla wspinaczki szczyty, jak Les Droites lub szczyty grani Grandes Jorasses. Rozróżnia się wyższe Alpy Zachodnie i niższe Alpy Wschodnie.

Dla kogo przeznaczone są oferty wypraw w Alpy

Jakie wyprawy w Alpy mają w ofercie polscy organizatorzy wycieczek i trekkingów w górach? Jest sporo atrakcyjnych ofert przeznaczonych dla miłośników gór o rozmaitym szczeblu zaawansowania. Osoby, które nie miały jeszcze kontaktu z narciarstwem wysokogórskim, lecz nabyły już zręczność w jeździe na nartach i potrafią wykazać się stosowną kondycją fizyczną, mogą zapisać się na siedmiodniowy skitour po terenach Południowego Tyrolu we Włoszech. Natomiast do osób zaawansowanych kierowane są wyprawy na austrackie via ferraty połączone z ćwiczeniami pod okiem instruktora-przewodnika, pomaga bezpiecznie podnosić swoje umiejętności. Tym, którym zależy przede wszystkim na zdobycie wiedzy, rekomendujemy 10-dniowy Projekt 6000, którego celem jest szkolenie z podstaw prawidłowego przemieszczania się w górach wysokich. Niekwestionowanym atutem tych wycieczek jest to, że prowadzone są w małych, najczęściej siedmioosobowych grupach, co powoduje, że każdy z uczestników może liczyć na wnikliwą uwagę instruktorów.

Z wykwalifikowanymi przewodnikami i szkoleniowcami, wycieczka w Alpy okaże się jedynym w swoim rodzaju doznaniem, niosącym przyjemność z przełamywania własnych ograniczeń, ale także podsycającym apetyt na więcej.

Dane adresowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]