Organizacja imprez integracyjnych

25 kwietnia 2018

Zarządzanie ludźmi wymaga rozmaitych umiejętności: planowania, społecznych, a także dużej wyobraźni. Aby zespół podwładnych był produktywny musi być zgrany i umiejętnie współpracować nie tylko pod presją stresu ale i czasu. Idealnym wyjściem będzie próba zgrania pracowników podczas imprezy integracyjnej. To czas, w którym w swobodnej atmosferze, pracownicy nawiążą bliższe znajomości i wspólnie wykonywać inne aktywności. Psychoterapeuci dowodzą również, że tego typu zabiegi mogą załagodzić konflikty mogącym narastać w gęstej biurowej atmosferze.

Organizacja imprezy integracyjnej – odpowiedź na biurowe bolączki

Natłok pracy, mnogość projektów do realizacji i finalizacji, setki telefonów i nieprzewidywalny czynnik ludzki sprawiają, że biuro może okazać się niemalże “polem minowym”. Nadchodzi wtedy chwila, aby zamienić krawat na kolorową chustę. Organizowanie integracyjnych imprez służy oderwaniu się od codziennej rutyny, ale również temu by nabrać dystansu do kolegów z pracy i szefa. Jest to też okazja do doskonalej zabawy z ludźmi, z którymi przebywamy przez 8 godzin dziennie.

Poligon wojskowy czy wioska indiańska, czyli jak zorganizować imprezę integracyjną

Po dogłębnym przemyśleniu sprawy, doszedłeś do wniosku, że firmowy event pomoże firmie osiągnąć sukces. Widzisz rzeczywiste profity, które wynikają z integracji firmy podczas imprezy. Słyszałeś też od przyjaciela, że uczestniczył w takim wydarzeniu, i że była to impreza w klimacie lat 70-tych. Chciałbyś zaoferować swoim pracownikom coś podobnego, jednak z nieoficjalnych źródeł wiesz, że wolą aktywniejsze sposoby spędzania wolnego czasu. Wtedy, warto sprawdzić dokładniej , czego pragną. Przeprowadź wywiady lub zaproponuj debatę. Wtedy poznasz, czy wolą paintball czy skoki spadochronowe. Możesz również skorzystać z profesjonalnego doradztwa firmy, która specjalizuje się w tego typu imprezach.