Organizacja lekcji biologii na żywo

19 sierpnia 2016

Jeżeli dla Twojego dziecka lekcje w szkole są nudne oraz przewidywalne, a chce poznać bliżej tajniki biologii, zajrzyj do oferty lekcji biologii na żywo. Wiek nie gra tu roli. Każdy może znaleźć coś odpowiedniego dla siebie, zarówno uczniowie podstawówek oraz gimnazjów, jak i starsi miłośnicy przyrody.

Lekcja biologii na żywo – czyli jak połączyć przyjemne z pożytecznym

Każdy uznany pedagog potwierdzi tezę, że o wiele bardziej owocna jest nauka przez działanie. Spontaniczność takich lekcji sprawia, że przekazywane w ten sposób wiadomości pozostają w pamięci na dłużej. Ma to szczególne znaczenie gdy mamy do czynienia z przedmiotami przyrodniczymi. Lekcje przyrody na żywo dają możliwość integracji sensorycznej. Uczestnicy za pośrednictwem węchu, dotyku mogą poznawać otaczający świat. Takich doznań dzieci nie mogą doświadczyć na zwykłych zajęciach szkolnych. Empiryczne doznania aktywują większe partie mózgu, pozostawiając trwalsze wspomnienia. Daje to podstawy do późniejszych refleksji. A na tym, w znacznej mierze polega nauka, by nie opanowywać wyłącznie suchych faktów , ale starać się zrozumieć przebieg procesów, ich przyczyn i skutków.

Lekcje biologii na żywo dają możliwość aktywnego uczestnictwa w przebiegu całych zajęć. Dają sposobność wzajemnej współpracy, ale również wyrażania własnych opinii. Właśnie takie ćwiczenia, dają możliwość rozwoju prawdziwym pasjonatom, którzy mogą przyczynić się do rozwoju nauki.