Wakacje na plaży nie są dla ciebie? Szukaj ofert wycieczek dla aktywnych

21 grudnia 2023

Aktualna oferta aktywnych wypraw znajduje się w tym miejscu.

Są dwa rodzaje ludzi: pierwsi uwielbiają wolne dni spędzać na błogiej bezczynności, a drudzy każdy dzień wolny chcą zaplanować sobie tak, żeby zrobić coś wyjątkowego, czego dotychczas nie doświadczyli. Specjalnie dla tych ostatnich agencje turystyczne przygotowują nieszablonowe oferty wypraw dla aktywnych.

Aktywne wyprawy – czy warto w nich uczestniczyć?

Wycieczki dla aktywnych to sumiennie zaplanowane parodniowe wyprawy dla tych, którzy chcą zobaczyć rozmaite zakątki świata i Polski od zupełnie innej strony. Harmonogram takich podróży jest naładowany porywającymi atrakcjami, których typowy wczasowicz nie doświadczy z pozycji komfortowego fotela na patio wydzierżawionego domku w górach. Wyprawa dla osób szukających ciekawych wrażeń to dodatkowo świetna szansa, aby nabyć dodatkowe umiejętności, ponieważ w szeregu przypadków wiąże się ze szkoleniami nieodzownymi do opanowania zasad przetrwania na określonym obszarze. Na wyprawie w góry można m.in. nauczyć się posługiwania się rakami oraz czekanem czy poruszania się po via ferratach. Partycypanci opanowują metody survivalu, a także tego, jak zachować się w groźnych okolicznościach, które mogą ich spotkać, czyli przykładowo w przypadku zejścia lawiny. Należy również zaznaczyć, iż taka wycieczka w góry pełna jest niełatwych wyzwań wymagających ufności i współpracy między uczestnikami, co może skończyć się nawiązaniem wieloletnich znajomości.

Aktywne wyprawy – dokąd można się wybrać?

Atrakcyjne wycieczki, które będą wymagały od nas należytej kondycji fizycznej, to najczęściej wyprawy w góry, w tym również w góry wysokie, a destynacją są łańcuchy górskie w rozmaitych zakątkach świata. Osoby bez doświadczenia w eskapadach po górach, ale z wzorową kondycją, mogą uczestniczyć np. w trekkingu po Podhalu i zdobyć 4 najbardziej znane szczyty tego regionu: Giewont, Trzy Korony, Babią Górę oraz Turbacz. Mogą również wybrać się na Sycylię, gdzie będą podziwiać sycylijskie parki narodowe, wulkan Etna i odwiedzą przepiękne miasta tej wyspy – Katanię, Trapani oraz Palermo. Ale Europa to nie jedyne rejony, dostępne dla niedoświadczonych podróżników – bez większych przeszkód poradzą sobie również w trakcie wycieczki w Himalaje albo do Namibii.

Dane adresowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]