Budowa i zastosowanie złączy kompresyjnych

8 lutego 2017

Jeśli poszukujesz złączy kompresyjnych, koniecznie wejdź na www.telmor.pl

Instalacje antenowe są zbudowane z wielu części. Najistotniejsze są oczywiście przewody, z wykorzystaniem których informacje mogą być transmitowane między poszczególnymi miejscami. Równie istotne będą urządzenia takie jak kodery czy węzły, służące do wytwarzania i dekodowania sygnału. Stworzenie w 100% funkcjonalnego toru kablowego możliwe będzie dzięki zastosowaniu odpowiednich złączy. W instalacjach kablowych wykorzystywane są przede wszystkim złącza kompresyjne. W jakich sytuacjach są najchętniej stosowane? Jak są zbudowane? Skąd bierze się ich określenie? Czym powinny cechować się odpowiednie złącza kompresyjne?

Jak zbudowane są złącza kompresyjne?

Złącza kompresyjne zazwyczaj przybierają kształt walców. W jedną stronę wsuwa się kabel, zaś na drugiej umieszczony jest gwint służący do montażu w urządzeniu. Złącza kompresyjne wyprodukowane są niemal zawsze z cynku lub stali, co jest naprawdę istotne ze względu na wytrzymałość tego materiału. Ich nazwa bierze się z techniki złączenia z kablem – by było sztywne, złącze zaciska się na kablu. Taka konstrukcja gwarantuje opcję wielokrotnego demontażu złącza bez ryzyka obniżenia jakości przesyłu – dlatego są stosowane w sieciach telekomunikacyjnych, w monitoringu czy przez dostawców telewizyjnych.

Złącza kompresyjne – zalety

Złącza kompresyjne, by umożliwić zrobienie sprawnej sieci, muszą posiadać pewne zalety. Najistotniejsza będzie niewątpliwie solidność – powinny przetrwać częste odkręcanie, a poza tym zabezpieczyć kabel przed wilgocią, kurzem czy zerwaniem. Z uwagi na to, że przy montażu sieci robi się nieraz dziesiątki połączeń, złącza kompresyjne muszą umożliwiać bezproblemowy montaż z zastosowaniem określonych narzędzi. Warto nadmienić też, iż naprawdę istotne jest pasmo pracy złącza – właśnie od tego parametru zależy jakość informacji, które dotrą do ostatecznego abonenta.

Dane adresowe:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]