Jak działa nadajnik optyczny?

19 października 2016

Z uwagi na fakt, że niemal codziennie używamy sieci telekomunikacyjnych, powinny one w dzisiejszych czasach być naprawdę niezawodne. Nie może więc zaskakiwać, iż podzespoły stosowane przez firmy monterskie są wysokiej jakości – wyłącznie tak możliwe będzie wykonanie w stu procentach bezawaryjnej instalacji. Najważniejszymi elementami są rzecz jasna przewody, jednak – jak łatwo się domyślić – bez pozostałych elementów prawidłowe funkcjonowanie instalacji nie byłoby możliwe. Innymi istotnymi częściami sieci telekomunikacyjnej są m. in. nadajniki optyczne, które generują wiązki światła przekazywane później za pośrednictwem światłowodów.

Zastosowanie nadajników optycznych

Jak przed chwilą wspomnieliśmy, nadajnik optyczny to kluczowy podzespół każdej sieci optycznej. Jest on trzecim elementem konstrukcji po nadawcy danych oraz koderze. Przygotowane dane są w ten sposób przekazywane światłowodami, a następnie odbierane przez dekoder, żeby dotrzeć do ostatecznego abonenta. Nadajnik optyczny generuje światło, które charakteryzuje się niewielkim zniekształceniem informacji oraz solidnością – z tego powodu prawie absolutnie wyparł już inne technologie.

Niezawodne nadajniki optyczne

By sieć okazała się wydajna oraz bezpieczna, do jej wykonania powinniśmy zastosować wyłącznie części najwyższej jakości. Nadajnik optyczny ze względu na istotną funkcję powinien działać w każdych warunkach – dlatego o tym, gdzie go kupić powinniśmy pomyśleć już podczas projektowania instalacji. Firmom zajmującym się fachowym zakładaniem instalacji zaleca się wybór jedynie doświadczonych dostawców, a jeszcze lepszym rozwiązaniem będzie zakup nadajników optycznych bezpośrednio od ich wytwórcy, bowiem ci sprzedawane przez siebie nadajniki obejmują gwarancją, zaś w razie trudności w czasie instalacji – gwarantują rzetelną pomoc podmiotom z całej Polski.

Dane adresowe:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]