Jak działają rozwiązania KD

8 marca 2017

Coraz więcej przedsiębiorstw decyduje się na stosowanie innowacyjnych rozwiązań monitorujących dostęp do obiektów. Ich głównym celem jest poprawa bezpieczeństwa oraz ochrona tajnych informacji. Jak działają rozwiązania kontroli dostępu i jakie obiekty najczęściej chronią?

Rozwiązania kontroli dostępu – coś więcej niż ochroniarz

Dynamiczny rozwój innowacyjnej technologii sprawia, że zakłady pracy potrafią o wiele lepiej chronić się przed wtargnięciem osoby niepowołanej. Jeszcze do niedawna budynki chronili wyłącznie ludzie, ale współcześnie coraz częściej wykorzystywane są narzędzia naładowane nowoczesną technologią, które umożliwiają również rejestrowanie godzin pracy oraz weryfikację wykonania obowiązków. Zaawansowane technologicznie narzędzia składają się z rozmaitych modułów, takich jak np. komunikacja, pracownicy czy grupy. Praca z programem jest intuicyjna, informacje demonstrowane są w sposób jasny, a tworzenie dostępów dla pracowników nie sprawia żadnego problemu.

Rozwiązania kontroli dostępu – sprawdź moduł fotorejestracji

Urządzenia KD pozwalają błyskawicznie weryfikować poziom uprawnień konkretnych osób oraz przyznawać im dostęp. Chcesz mieć gwarancję, że pracownik biurowy nie będzie mieć dostępu do pomieszczenia z serwerem? A może wolisz kontrolować, kto jest akurat na spotkaniu służbowym lub przerwie? Dostawca rozwiązań KD zapewnia dostęp do wszystkich danych, a nawet znacznie więcej – na przykład podgląd zdarzeń, wydruk informacji i definiowanie własnych szablonów. Wyjątkowo ciekawą opcją jest również moduł fotorejestracji, który wyklucza ryzyko podbijania karty za kolegę. Rozwiązania kontroli dostępu stosowane są w biurowcach, firmach zatrudniających wielu pracowników, organach publicznych, a także wielu innych obiektach, w których kontrola dostępu stanowi bardzo ważny aspekt.