Kabel koncentryczny – kiedy go używamy?

2 marca 2017

Chcesz nabyć kabel koncentryczny? Koniecznie odwiedź ten adres

W zdecydowanej większości mieszkań dostrzec można odbiornik telewizyjny. Większość z nas uwielbia czasem obejrzeć ciekawy program lub dobrej jakości serwis o charakterze informacyjnym. Aby jednak do telewizora docierał odpowiedni sygnał, niezbędne jest zamontowanie odpowiedniego podłączenia. Wykorzystuje się do tego celu na przykład kable koncentryczne, które na chwilę obecną zakupić można bez problemu w sklepach , które oferują elementy do odbioru telewizji.

Kabel koncentryczny – czym się charakteryzuje?

W sklepach znaleźć można aktualnie najróżniejsze kable koncentryczne, które wyróżniają się nieco odmiennymi parametrami. Podstawowy podział rozróżnia kable koncentryczne przeznaczone do stosowania na wewnątrz i zewnątrz budynków. Każdy komu potrzebny jest kabel koncentryczny z całą pewnością musi spojrzeć na jego istotne parametry. Znaczące są dopasowanie i tłumienie, które zapewnia odbiór telewizji na doskonałym poziomie. Dobrym produktem są kable cechujące się konstrukcją Tri–Shield. Jej wykorzystanie powoduje, że kabel wyróżnia się wysokim poziomem oraz chroni sygnał przed zakłóceniami z zewnątrz, które mogą istotnie wpływać na ostrość obrazu. Kable koncentryczne przodujących producentów bardzo dobrze sprawdzą się nie tylko w modernizacji, ale również przy rozbudowie sieci kablowych tak małych, jak i dużych operatorów. Znaczna część kabli koncentrycznych wyprodukowana jest zgodnie z ostrymi wytycznymi produkcji. Oznacza to, że odchyły parametrów w przypadku takich kabli są zwykle bardzo małe bądź nie ma ich wcale.

Kabel koncentryczny – jakiego typu materiałów używa się do jego wykonania?

Kable koncentryczne to kompozycja elementów różnego typu. W zdecydowanej większości przypadku rdzeń robiony jest z miedzi. Miedź jest materiałem cechującym się trwałością, który nie zatraca swoich właściwości nawet po wielu latach używania. W przypadku kabli przeznaczonych do wykorzystywania w warunkach zewnętrznych, do wyprodukowania płaszcza stosuje się materiały odporne na wpływ negatywnych czynników pogodowych.

Dane adresowe:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]