Kable i przewody – skrzynka telekomunikacyjna

18 grudnia 2016

Jeśli chcesz zamówić skrzynkę telekomunikacyjną, koniecznie wejdź na telmor.pl

Skrzynki telekomunikacyjne są niezbędne w każdym domu – reguluje to polskie prawo. Na rynku dostaniemy wiele ich rodzajów, których profil musi być dostosowany do różnych warunków. Jak dzielimy skrzynki teletechniczne i co je wyróżnia?

Skrzynka telekomunikacyjna – wewnątrz budynków i poza nimi

Skrzynka telekomunikacyjna musi być skonstruowana ze wzmocnionego metalu i być wyposażona w stosowne wycięcia, które wspomagają wentylację oraz przepuszczają sygnał Wi-Fi. Na rynku znajdziemy 2 podstawowe modele skrzynek telekomunikacyjnych. Pierwszy rodzaj to skrzynka teletechniczna zlokalizowana na powietrzu, która musi wytrzymać ingerencje zwierząt, jak również urazy mechaniczne. Następna grupa to skrzynka mieszkaniowa, w której zlokalizowane są przewody telekomunikacyjne – takie jak kable koncentryczne oraz główne przyłącza sprzętów – routery, rozgałęźniki. Komponenty wewnątrz skrzynki można zainstalować na przykład na paski z rzepem lub specjalne taśmy instalacyjne.

Skrzynka telekomunikacyjna – różne wymiary

Istotnym czynnikiem jest również ochrona przed dostaniem się do szafki osób trzecich. Wzmocnione zamki doskonale spełniają swoją funkcję. To istotne także w mieszkaniu, w którym przebywają małe dzieci. Pamiętajmy także o zachowaniu ładu w środku szafki – do tego celu służą specjalne komory. Na rynku znajdziemy wiele typów szafek – dostępnych w różnych rozmiarach, dzięki czemu szybko dostosujemy je do swoich potrzeb.

Dane adresowe:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]