Moc sygnału a wzmacniacz szerokopasmowy

16 lutego 2017

Wzmacniacz szerokopasmowy to nowoczesne urządzenie wykorzystywane przez operatorów telewizji kablowych. Zostało ono stworzone w celu wzmacniania i wyrównywania mocy sygnałów kierowanych do poszczególnych odbiorców. Gdzie zlokalizowany jest wzmacniasz szerokopasmowy i w jaki sposób działa?

Wzmacniacz szerokopasmowy – umożliwia odtwarzanie treści interaktywnych

Wzmacniacze odbiorników telewizyjnych działają zazwyczaj w zakresie 50 Hz – 1 GHz. Doskonale niwelują wszelkie nieprawidłowości spowodowane najczęściej przez usługi internetowe oraz pozwalają na odbieranie treści multimedialnych. Z reguły umieszczone są w budynkach, w których znajdują się ostateczni odbiorcy sygnały telewizyjnego. Zasilanie sprzętów odbywa się lokalnie lub zdalnie, co sprawia, że wzmacniacz szerokopasmowy może być usytuowany bez żadnych ograniczeń. Uzyskiwany sygnał jest bardzo dobrej jakości, a eksploatacja sprzętu przystępna. Urządzenia te charakteryzują się optymalnym poziomem wyjściowym – w granicach 122dBuV. Poziom może być zróżnicowany, w zależności od używanego urządzenia.

Wzmacniacz szerokopasmowy – moduły WHX-823 i wkładki JXP

Konfiguracja wzmacniacza szerokopasmowego nie sprawia problemów. Odbywa się to przy pomocy elementów regulowanych lub wkładek JXP. Wzmacniacze posiadają również profesjonalną ochronę przed spięciami pochodzącymi z linii, co sprawia, że są wyjątkowo praktyczne. Niektóre z nich wyposażono w specjalny filtr zakłóceń. Optymalny koszt inwestycji sprawia, że wzmacniacze szerokopasmowe są bardzo popularne i dostarczają widzom doskonałą siłę sygnału w warunkach domowych. Ogromnym plusem jest też niski poziom mocy ok. <5W.

Dane adresowe:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]