Multiswitch kaskadowy – niezbędny w każdej sieci

26 stycznia 2017

Tutaj zamówisz multiswitch kaskadowy

Instalacje komputerowe znajdziemy prawie we wszystkich budynkach. O tym, czy konkretna instalacja będzie odpowiednia, decyduje sporo cech. Musi rzecz jasna być solidna oraz zapewniać dużą czytelność transmitowanych sygnałów, ale tak samo istotna będzie opcja swobodnego jej skalowania. Zrobienie kolejnych połączeń nie może wiązać się z koniecznością wykonywania złożonych prac – wskutek tego wszyscy odbiorcy nie mogliby przecież przez pewien czas połączyć się z siecią. Szczęśliwie dostępne są urządzenia, przez które skalowanie sieci jest szybkie i bezproblemowe dla abonentów – chodzi o multiswitche kaskadowe, których wykorzystanie od niedawna wymagane jest prawem.

Jak działa multiswitch kaskadowy?

Multiswitch kaskadowy umożliwia bezproblemowe poszerzenie instalacji. Jest to pudełko ze znajdującymi się na rantach wtyczkami oraz wyjściami, do których mocowane są przewody. Jeżeli niezbędne jest powiększenie sieci – na przykład wówczas, kiedy kolejny abonent wykupił do niej dostęp – musimy po prostu umieścić nowy kabel. Multiswitch kaskadowy może posiadać najróżniejsze ilości wyjść dla odbiorców – najprostsze urządzenia tego rodzaju posiadają 8 wtyczek, ale w sprzedaży dostępne są także multiswitche kaskadowe z szesnastoma, dwudziestoma czterema lub trzydziestoma dwoma złączami.

Co będzie ważne przy wyborze multiswitcha kaskadowego?

Jak łatwo stwierdzić, przy doborze multiswitcha kaskadowego najistotniejsza będzie oczywiście liczba wtyczek – dla niezbyt dużych obiektów może wynosić 8, jednak w dużych obiektach należy oczywiście wykorzystać moduły o większej ilości gniazd. Niezwykle ważna będzie również separacja między wejściami a wyjściami – w największej mierze wpływa wszak na jakość danych. Dobre multiswitche kaskadowe wykazują separację na poziomie trzydzieści decybeli. Jest to istotne zwłaszcza w instalacjach telewizyjnych kilku operatorów cyfrowych.

Dane adresowe:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]