Niezawodne kable RTV

2 grudnia 2016

Jeśli poszukujesz kabli RTV, skieruj się tu

Bez wydajnych sieci nie moglibyśmy pobierać impulsu telewizyjnego lub internetowego. Jak łatwo stwierdzić, najistotniejszymi ich elementami są kable RTV. To dzięki nim osiągalne jest przesłanie danych do kolejnych węzłów oraz wtyczek. Ze względu na to, jak są one istotne, firmy zakładające sieci z dużą uwagą wybierają wykorzystywane przez siebie kable. Ich dobór może okazać się źródłem dużych trudności – wszak zależnie od warunków powinniśmy użyć innych przewodów. Istotna jest także ich solidność, gdyż instalacje muszą wytrzymać minimum kilkanaście lat użytkowania. Jak więc wybierać kable RTV? Jakie ich typy wyróżniamy?

Klasyfikacja kabli RTV

Najczęściej stosowanym rodzajem kabli RTV są kable światłowodowe – dzięki nim dostarcza się sygnały internetowe, TV i połączeń telefonicznych. Jak łatwo stwierdzić, kable światłowodowe jako oś transmisji informacji stosują światło, które wędruje po właściwie przystosowanym do tego włóknie szklanym. Oprócz tego wykorzystywane są też przewody koncentryczne, które stosuje się zazwyczaj do transmisji impulsów o niewielkiej mocy. Takie przewody stosowane są najczęściej do przesyłu danych do końcowych odbiorców.

Jak wybrać kable RTV?

Jak już nadmieniliśmy, dobór kabli RTV nie będzie łatwy. Z tego względu firmy zakładające tego typu instalacje najchętniej stawiają współpracę ze sprawdzonymi sklepami. Wybierając kable RTV od dobrego sklepu otrzymujemy gwarancję, iż złożona z nich sieć okaże się zawsze solidna. Najlepiej postawić na tego dostawcę, który sam produkuje oferowane przez siebie kable RTV. Ważne jest także to, czy firma sprzedająca kable RTV obejmuje je możliwością reklamacji i oferuje pomoc w razie problemów – przecież to wytwórca musi doskonale znać swój produkt i niezależnie od warunków zaproponować rozwiązanie, które ułatwi założenie wydajnej instalacji.

Dane adresowe:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]