Odbiornik DVB-T – sposób na wzmocnienie sygnału telewizji cyfrowej

5 lipca 2017

Zobacz, gdzie kupić odbiornik DVB-T

Większość z nas nie potrafi wyobrazić sobie codziennego dnia bez telewizora. W telewizyjny ekran wbijamy wzrok nierzadko przy porannym posiłku i przy kolacji. Lubimy przy nim odpoczywać, podziwiając nasze ukochane produkcje. W niektórych przypadkach jednak może dojść do sytuacji, w której sygnał, który emitują nadajniki jest o wiele za słaby. Wtedy należy go odpowiednio wzmocnić. Świetnym wyjściem jest odbiornik DVB-T.

Odbiornik DVB-T, czyli jak wzmocnić przekaz telewizji cyfrowej

Wzmacniacze DVB-T opracowane zostały do poprawiania jakości sygnału telewizji cyfrowej DVB-T. Wzmacniacze te można wykorzystywać zarówno wtedy, kiedy używamy anteny biernej, jak i wtedy, kiedy używana przez nas antena ma charakter aktywny, a więc posiada wbudowany przedwzmacniacz. Odbiornik DVB-T zasilany jest na ogół zasilaniem zewnętrznym. Umieszczony w jego wnętrzu specjalny filtr sprawia, że odbiornik wyeliminuje zakłócenia, które mogą być emitowane przez sygnał przenośnego Internetu. Dzięki temu można liczyć na obraz o naprawdę doskonałej jakości. Bardzo dobry odbiornik DVB-T posiadana obudowę odporną na wpływ wilgoci. Za sprawą tego bez żadnych przeszkód można go montować nawet na zewnątrz – śnieg oraz deszcz nie odbije się niekorzystnie na jego kondycji.

Odbiornik DVB-T – jakie cechy go charakteryzują?

Znajdujące się obecnie na sklepowych półkach odbiorniki DVB-T posiadają ogrom cech, które odbijają się na jakości pracy urządzenia. Można wybierać modele, które posiadają co najmniej parę niezależnych wejść. Ideałem jest jeśli co najmniej jedno wejście posiada filtr LTE. Rzecz bowiem w tym, aby odbiornik eliminował omówione wcześniej zakłócenia wytwarzane przez bezprzewodowy Internet. Dobry odbiornik DVB-T ma regulację odrębną dla każdego toru i dla kanału wyjściowego, i wzmocnienia. Oferta odbiorników DVB-T jest ogromna, dlatego przed udaniem się do sklepu dobrze jest dowiedzieć się, jakie cechy urządzeń tego typu są naprawdę ważne. Zwiększy to szanse na kupno odbiornika DVB-T idealnie dopasowanego do posiadanych potrzeb.

Dane adresowe:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]