Przemysłowe osuszacze powietrza

23 maja 2016

Zbyt duża wilgotność powietrza może powodować wiele poważnych konsekwencji. W mieszkaniu można łatwo zredukować ją za pomocą niewielkich osuszaczy, jednak na magazynach czy pozostałych dużych pomieszczeniach okażą się one za mało wydajne. Problem jest tym poważniejszy, iż wilgoć może zniszczyć składowane w nich przedmioty, generując niemałe straty. Przemysłowe osuszacze powietrza pozwolą jednak skutecznie walczyć z wilgocią.

Reguły działania przemysłowych osuszaczy powietrza

Reguły funkcjonowania przemysłowych osuszaczy są bardzo podobne do ich kompaktowych wersji. Pobierają one odpowiednią dawkę powietrza, zaś następnie różnymi sposobami oddzielają je od połączonej z nim wilgoci. Wszystko kończy się usunięciem odwilgoconego powietrza z maszyny i przechowaniem wody w odpowiednim zbiorniku. Przemysłowy osuszacz powietrza może działać w oparciu o zjawisko absorpcji, adsorpcji lub zatrzymywać wilgoć używając membrany.

Po co stosuje się przemysłowe osuszacze powietrza?

Najczęstszym zastosowaniem opisywanych urządzeń są rzecz jasna hale przemysłowe, w których za ich pomocą reguluje się zawartość wilgoci oraz zabezpiecza towary przed zepsuciem. Osuszacze powietrza przemysłowe wykorzystuje się także na magazynach – zwłaszcza, kiedy składowane są tam produkty wrażliwe na wilgoć. Są również chętnie stosowane przez służby ratownicze przy powodziach – pozwalają bowiem na nieskomplikowane osuszenie uszkodzonych domów. Przemysłowe osuszacze powietrza stosowane są również na basenach.