Sklep z pneumatyką

6 czerwca 2016

Mimo, że urządzenia pneumatyczne w wielu przypadkach są zastępowane przez bardziej innowacyjne technologie, wciąż są często używane. Pneumatyka dostarcza efektywne technologie dla wielu gałęzi przemysłu, a maszyny działające na skompresowane gazy, chociaż działają według prostych mechanizmów, są używane nawet przez największe firmy. Skąd bierze się ich popularność?

Co zyskujesz wybierając pneumatykę?

W przeciwieństwie do urządzeń zasilanych energią elektryczną oraz spalinowych, eksploatacja urządzeń na sprężone gazy nie pociąga za sobą dużych kosztów. Nie potrzebują paliwa, a ich części mogą być wykorzystywane o wiele dłużej.

Kiedy wykorzystuje się pneumatykę?

Pneumatyka jest używana tak w największych zakładach przemysłowych, jak i w rolnictwie. Z jej dobrodziejstw korzysta także medycyna – na sprężone powietrze działają między innymi wiertła dentystyczne lub aparatury wspomagające oddychanie.

Bezpieczna pneumatyka

Narzędzia na skompresowane gazy są wykorzystywane nawet w najtrudniejszych warunkach. Nie zagrażają im wysokie temperatury i kontakt z wodą. Pneumatyka daje szansę zminimalizować niebezpieczeństwo wybuchu – powietrze nie reaguje z pozostałymi substancjami i nie pali się.

Przyjazna środowisku pneumatyka

Maszyny na sprężone powietrze nie wydzielają szkodliwych dla przyrody związków, a stosowanie sprężarek bezolejowych pozwala jeszcze bardziej zminimalizować ryzyko powstawania nawet najmniejszych skażeń – z tego powodu często korzystają z nich służby leśne.