Systemy logistyczne – usprawnij działanie swojego magazynu

14 kwietnia 2019

Obecnie przedsiębiorstwa bardzo często używają nowoczesne systemy informatyczne w magazynie, a rozwój technologiczny bez wątpienia ułatwia funkcjonowanie rozmaitych podmiotów. Jak działa system WMS?

W jakich firmach używa się systemów magazynowych?

System WMS to innowacyjna metoda zarządzania magazynem i przepływem towarów w jego obrębie. Obecne na rynku systemy WMS mogą być używane w różnego typu firmach – przez operatorów logistycznych, na halach produkcyjnych oraz w tych przedsiębiorstwach, które potrzebują najnowszych rozwiązań umożliwiających wszechstronne zarządzanie towarami. System logistyczny koordynuje wszystkie procesy przebiegające w magazynie i modernizuje je, jak również podnosi ogólna wydajność przedsiębiorstwa.

Jak działa system zarządzania magazynem?

System logistyczny umożliwia kompleksowe zarządzanie towarem – od jego przyjęcia, przez przechowywanie, wydanie, aż po zlokalizowanie towarów i ich konfekcjonowanie. Nowoczesne systemy magazynowania wykorzystywane w wielu polskich przedsiębiorstwach wspierają też proces inwentaryzacji towaru, nieustannie kontrolują obroty, umożliwiają monitorowanie partii, cech, dat ważności, jak również realizowanie rozmaitych metod planowania. System WMS obsługuje też kody kreskowe, sprawdza ich prawidłowość i powiązania z jednostkami miary. Kolejną funkcją, jaką posiadają nowoczesne systemy magazynowe, jest możliwość automatycznego drukowania dokumentów logistycznych oraz etykiet towarów. Obecne na rynku systemy logistyczne w przedsiębiorstwie są całkowicie konfigurowalne i pracują on-line.