Ultra Robotics – poznaj ofertę producentów silników elektrycznych i serwonapędów

25 kwietnia 2021

W tym miejscu zapoznasz się z ofertą producenta silników elektrycznych prądu stałego.

Automatyzacja procedur logistycznych i magazynowych oraz szerokie zastosowanie robotyki w wielu sferach przemysłu, wymusza sięgnięcie po odpowiednie rozwiązania z obszaru układów napędowych i sterowania. Polska spółka Ultra Robotics odpowiada na to zapotrzebowanie proponując między innymi dokładne układy napędowe i sterowniki serwomechanizmów od renomowanych globalnych producentów.

Co oferuje Ultra Robotics? Produkty Harmonic Drive i Positec

Działająca od ponad 15 lat na polskim rynku firma Ultra Robotics jest dostawcą silników elektrycznych prądu stałego, motoreduktorów (szczotkowych i bezszczotkowych) oraz przekładni falowych i planetarnych produkowanych z materiałów wysokiej jakości przez cenionych globalnych producentów. W ofercie Ultra Robotics znaleźć można produkty firmy Harmonic Drive, dostarczającej precyzyjne kompaktowe serwonapędy wyróżniające się ogromną żywotnością oraz solidnością. Opracowane przez Harmonic Drive przekładnie oraz napędy znajdują zastosowanie między innymi w produkcji obrabiarek, robotów przemysłowych czy układów służących do obsługi intralogistyki, a dzięki możliwości ich eksploatacji w najtrudniejszych warunkach środowiskowych, w tym w próżni, stosuje się je także w kosmonautyce, lotnictwie oraz kriogenice.

Ultra Robotics jest też dystrybutorem produktów firmy ELMO Motion Control z Izraela, słynącej z najbardziej kompaktowych sterowników serwo na świecie (napędy Platinum Twitter), które cechują się bogatą obsługą informacji zwrotnych, wysoką mocą obliczeniową z obszernymi zasobami pamięci i wysoką przepustowością, a ich wydajność utrzymuje się na pułapie 99% nawet przy najmniejszych gabarytach. Natomiast serwonapędy ELMO Motion Control z linii GOLD znakomicie sprawdzają się w ekstremalnych warunkach środowiskowych, w tym nie tracą funkcjonalności przy znacznej wilgotności (nawet do 90-95%), wystawieniu na silne wibracje i wstrząsy mechaniczne, jak również przy szoku termicznym, gdy amplituda temperatury może wahać się od -40 do +70 stopni Celsjusza.

Polska spółka Ultra Robotics dostarcza również produkty Eisele Antriebstechnik GmbH, Positec, Sesame Motor Corp oraz Bodine Electric Company.

Dane adresowe:
Ultra Robotics Sp. z o.o.
ul. Ksawerów 21 budynek T1
02-656 Warszawa

Tel.: +48 22 658 06 42
Mob.: +48 22 244 24 81
E-mail: [email protected]