Urządzenia do belowania odpadów

23 marca 2017

Zastosowanie belownicy do odpadów

Belownica jest typem ciężkiego urządzenia. Jest wykorzystywana do prasowania umieszczonych w niej odpadów i przerabiania ich w bele, które przez swój rozmiar i kształt pozwolą na łatwe ich przechowywanie i transportowanie. Maszyny te mogą pracować na materiałach takich jak karton, papier, plastik, pianka, ESP, metal lub tekstylia. Belownice podzielić można na poziome, pionowe i wielokomorowe.
Belownice poziome charakteryzują się dużym rozmiarem i wielką wydajnością. Są to duże i niezwykle trwałe maszyny służące do prasowania pokaźnej ilości odpadów, cięższych i większych w porównaniu do tych, z jakimi daje radę belownica pionowa.
Belownice pionowe są przeznaczone do prasowania mniejszych ilości materiałów. Przez swoja konstrukcję są doskonałym rozwiązaniem dla firm próbujących zaoszczędzić miejsce. Są przyjemne i łatwe w obsłudze.
Belownice wielokomorowe, jak wskazuje nazwa, w swojej konstrukcji mają wiele komór, dzięki czemu umożliwiają jednoczesne prasowanie sporej ilości różnego rodzaju materiału.