Urządzenie do niszczenia butelek plastikowych

30 sierpnia 2016

Czym jest niszczarka do butelek plastikowych?

Niszczarka do butelek plastikowych jest typem sprzętu wykorzystywanego w celu kompresowania tego surowca w bloczki o jednolitym kształcie i rozmiarze, które, znajdując się w takiej formie, będą łatwe do transportowania i przechowywania. Korzystając z pracy tych maszyn przy pracy z odpadami, można w znaczący sposób ułatwić wykonanie zadania.

Kilka słów o butelkach PET

Plastik jest jednym z najpopularniejszych surowców, używanych i spotykanych przez każdego. To najczęściej w butelkach z niego jest sprzedawana woda i napoje. Samo tworzywo pojawia się również m.in. w opakowaniach na żywność. Przed prasowaniem, aby butelki nie były wypełnione powietrzem, należy zdjąć nakrętkę, lub pokrywę. Zdjęte nakrętki poleca się przechowywać osobno i oddawać na zbiórki, wspomagając w ten sposób chorych.
Przetworzone butelki zajmują ponad 90% mniej miejsca, dzięki czemu używanie niszczarek jest absolutnie konieczne przy ich składowaniu.
Niszczarki do butelek PET są urządzeniami niezwykle łatwymi w obsłudze, a dzięki ich funkcjonalności komfort pracy na pewno się podwyższy.