Wyrównywanie sygnału TV – wzmacniacz kanałowy

5 stycznia 2017

Szukasz wzmacniacza kanałowego? Wejdź na www.telmor.pl

Wzmacniacz kanałowy to urządzenie, dzięki któremu możemy odbierać kanały cyfrowe i analogowe. Jak możemy się domyślić z nazwy najważniejszą rolą jaką spełnia jest zwiększanie mocy sygnału. Przekonajmy się na jakiej zasadzie funkcjonuje to urządzenie i jakie posiada funkcje.

Wzmacniacz kanałowy – urządzenie do odtwarzania sygnału telewizji analogowej i cyfrowej

W hurtowniach uzyskamy ogromną ilość aparatów, które wzmacniają i wyrównują sygnał telewizji naziemnej. Są one przeznaczone zarówno do zwykłych instalacji, jak i do tych nietypowych. Zakładane są w rejonach, na których zupełnie nie ma sygnału. Wzmacniają sygnał np. w miejscowościach górskich, stacjach metra oraz w niektórych budynkach. Nowoczesne wzmacniacze kanałowe wzmacniacze kanałowe pozwalają też na bezprzewodowe rozsyłanie sygnałów TV. Ich konstrukcja powoduje, że mogą być stosowane na antenie zewnętrznej – nie straszny im śnieg ani deszcz.

Wzmacniacz kanałowy – cztery oddzielne wejścia

Tradycyjny wzmacniacz kanałowy wyposażony jest w kilka oddzielnych wejść – na przykład UHF lub UHF + LTE. Urządzenia mogą być wyposażone w technologię redukującą nieprawidłowości pochodzące z internetu LTE. W zależności od rodzaju urządzenia posiada też trzy lub cztery specjalne filtry UHF – kompatybilne z kanałami k.20-k.69. Dostępne na rynku wzmacniacze kanałowe są kompatybilne na przykład z antenami DIGIT-3DT. Urządzenia te posiadają odrębne zasilacze i diody LED.

Dane adresowe:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]