Wzmacniasz DVB-T – najlepsze rozwiązanie na słaby sygnał antenowy

20 marca 2017

Dowiedz się, gdzie zamówić wzmacniacz DVB-T

Oglądanie TV stało się w dzisiejszych czasach codziennością. Spoglądamy w telewizor przy sączeniu porannej herbaty oraz przy wieczornym posiłku. Programy w telewizji oglądają maluchy, nastolatki, osoby w średnim wieku oraz ci już nieco starsi. W bogatej ofercie programowej każdy ma szansę wyszukać coś idealnego dla siebie. Niestety, czasem sygnał okazuje się być tak słaby, że odbiór wybranego programu jest zwyczajnie nieosiągalny. Doskonałym rozwiązaniem są wtedy wzmacniacze antenowe, do których zalicza się m. in. wzmacniacz DVB-T.

Kiedy wzmacniasz DVB-T może być potrzebny?

Trzeba wiedzieć, że jakość sygnału jest tym gorsza, im dalej antena znajduje się od odbiornika. Do tego jego jakość pogarsza się na każdym złączu, co oznacza, że najlepszym rozwiązaniem okazuje się być zmniejszenie liczby gniazd antenowych, a także unikanie sztukowania kabli. Wykorzystanie wzmacniacza sprawia, że sygnał jest silniejszy, a w efekcie odbieramy dużo lepszy obraz. Wzmacniacze montowane są zaraz za anteną bądź zaraz przed telewizorem. Miejsce ich ulokowania uzależnione jest od tego, w jaki sposób zbudowana jest sieć. Można dodać, że wzmacniacz DVB-T sprawdzi się nie tylko w przypadku odbiornika telewizyjnego, ale też radia.

Jakie rodzaje wzmacniaczy DVB-T są dzisiaj produkowane?

Wyróżnia się kilka rodzajów urządzeń tego rodzaju. Obecnie wykorzystywać można wzmacniacze pasmowe, budynkowe, masztowe i kanałowe. Wzmacniacz pasmowy jest najlepszy wtedy, kiedy wzmacniacz budynkowy jest za słaby. Montuje się go naprawdę blisko anteny. Wzmacniacz kanałowy to dość nietypowy rodzaj wzmacniacza – podbija on sygnał wyłącznie wybranych kanałów, lecz równocześnie skutecznie tłumi sygnał innych. Wzmacniacz masztowy montować można wtedy, kiedy sieć antenowa jest mała. To wykorzystywanie właśnie jego poleca się w domach jednorodzinnych. Montuje się go na maszcie, a następnie stroi na paru pasmach. Natomiast wzmacniacze budynkowe można stosować zarówno w małych, jak i naprawdę rozbudowanych sieciach.

Dane adresowe:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]