Biżuteria z kryształkami Swarovskiego – od XIX wieku do dziś

3 lipca 2016

Więcej szczegółów o biżuterii Swarovskiego

Kryształy wyglądają naprawdę świetnie, jednak nie wszyscy mogą sfinansować ich zakup. Szczęśliwie w salonach złotniczych dostępne są także mniej kosztowne odpowiedniki tych minerałów. Największym zainteresowaniem cieszą się na pewno kryształki Swarovskiego. Historia ich wytwarzania sięga dziewiętnastego stulecia, kiedy Daniel Swarovski opracował maszynę do szlifowania szkła kryształowego. Aktualnie biżuteria z kryształkami Swarovskiego noszona jest w prawie wszystkich krajach. A kryształki stosowane są zarówno w kolczykach, jak i telefonach komórkowych lub nawet na obuwiu.

Biżuteria z kryształkami Swarovskiego – proces produkcji?

Kryształki Swarovskiego to oszlifowane szkło kryształowe. Technologia ich produkcji jest owiana tajemnicą – wiadomo jedynie, że wykorzystuje się w tym celu odpowiednie maszyny, zaś cały proces przebiega w wysokiej temperaturze. Biżuteria z kryształkami Swarovskiego jest zdecydowanie lżejsza od naturalnego kryształu. Na tle konkurencji odróżnia się zwłaszcza precyzyjnym szlifem – na pierwszy rzut oka przypomina naturalne minerały.

Biżuteria z kryształkami Swarovskiego – co można nabyć?

Firma wytwarza również wiele produktów – sprzedaje kryształki producentom laptopów bądź oświetlenia. Powinniśmy także dodać, iż firma jest producentem celowników oraz odblasków – na przykład tych, jakie wykorzystywane są w krajowych tablicach drogowych. Jakkolwiek to biżuteria z kryształkami Swarovskiego – pierścionki, wisiorki oraz broszki – są głównym i najbardziej ogólnodostępnym produktem tej marki. Można je nabyć w markowych sklepach stacjonarnych, jak i w sklepach internetowych, które prezentują zdecydowanie największy asortyment.