Czemu biżuteria z topazami jest wyjątkowa?

2 kwietnia 2017

Więcej o biżuterii z topazami

Topaz jest jednym z najbardziej wytrzymałych kamieni na Ziemi, dzięki czemu jest stosowany do produkcji wyrobów szlifierskich. Poza tym jest również jednym z najpiękniejszych minerałów, zaś jego właściwości od dawna są doceniane przez złotników i ich klientów. Może mieć najróżniejsze odcienie – od bieli, przez czerwony, aż po nasycony fiolet. Jest cennym minerałem – wydobywa się go tylko w Ameryce Południowej, Azji, Afryce i na wschodzie Europy. Przez jubilerów bywa zazwyczaj obrabiany szlifem wielobocznym, co nadaje mu oryginalnych wartości wizualnych.

Biżuteria z topazami – co czeka na nas na rynku

Kolor topazu jest powodem, dla którego jest on stosowany w szczególności do produkcji biżuterii srebrnej – doskonale łączy się z tym kruszcem. Warto jednak dodać, że na rynku spotkamy nie tylko srebrną biżuterię z topazami – dostępne są także wersje złote. Biżuteria z topazami to zwykle kolczyki oraz naszyjniki, ale jubilerzy wykonują również inne produkty. Zestaw złotych kolczyków z topazami to często koszt około tysiąca PLN, podczas gdy za srebrne zapłacimy niekiedy sześciokrotnie mniej.

Gdzie znajdziesz biżuterię z topazami?

Z uwagi na ich zalety, biżuteria z topazami jest naprawdę często spotykana. Chcąc znaleźć modele szczególnie odpowiadające danym upodobaniom należy zatem udać się do paru salonów – a to kosztuje sporo czasu. Aby takich problemów się ustrzec, warto postawić na zakupy w internecie. Jest to rozwiązanie dużo prostsze, a oprócz tego korzystając z sieci mamy szansę również wyszukać pierścionki i wisiorki w atrakcyjnych cenach.