Kolczyki – rodzaje zapięć

9 czerwca 2016

https://www.bizutik.pl/kolczyki

Kupując kolczyki warto zwrócić uwagę nie tylko na ich kształt, surowiec, z którego są wytworzone, i to jak się prezentują, ale także na zapięcie. Poniżej przedstawiamy krótką listę często używanych zapięć do kolczyków:

Kolczyki bigle

Bigiel to standardowe i najszerzej stosowane zapięcie w kolczykach. Jest mocne i nie nie ma potrzeby użycia dodatkowo zatyczek, jak m.in. w sztyftach. Tego rodzaju zapięcie zapewnia ogromną wygodę noszenia i nierzadko jest stosowane w biżuterii w stylu art deco. Minusem tego zapięcia jest jego spory rozmiar.

Kolczyki klips

Wspaniałe rozwiązanie dla tych, którzy nie postanowili nie przebijać uszu. Współcześnie stosunkowo rzadko używane.

Kolczyki rybka

Wygodne w noszeniu w ciepłe dni, gdy nie nakładamy czapek, odzieży z wysokim kołnierzem oraz szalików.

Kolczyki bigle angielskie

Równie rozpowszechniony jak tradycyjny bigiel, jakkolwiek prościej go założyć, dzięki odchylanemu zatrzaskowi z tyłu. Często stosuje się je przy kosztownych modelach biżuterii.

Kolczyki sztyft

Niezwykle popularne zapięcie. Ma najmniejszą szansę odpięcia się, a końcówki na zapięcie są łatwe do zakupienia. Właśnie takie kolczyki panie nabywają najczęściej. Rewelacyjnie sprawdza się w przypadku drobnych kulek i cyrkonii.

Kolczyki z zapięciem angielskim

Zakładane w małych, głównie złotych kolczykach. Bez trudu się je zakłada i nie wymagają zabezpieczającej zatyczki. Takie kolczyki stosowane są często w biżuterii dla dzieci.

Dane adresowe:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]