Kolczyki z koralem

21 listopada 2016

Jeśli chcesz zamówić kolczyki z koralem, koniecznie sprawdź https://www.bizutik.pl/kolczyki-z-koralem

Dlaczego w kuferku z biżuterią każdej kobiety muszą znaleźć się kolczyki z koralem? Koral symbolizuje dostatek i wysoki status społeczny. W przeszłości, korale wieszało się nad kołyskami noworodków w celu ochrony przed demonami. Używane były do leczenia chorób gardła oraz do tamowania krwotoków. Według niektórych, koral redukuje lęki i sprzyja życiu rodzinnemu. Pomaga również w zdobywaniu zdolności dyplomatycznych. Koral przypisywany jest zodiakalnym Rybom.

Kolczyki z koralem – jakie wybrać?

Najczęściej wybieramy kolczyki z koralami w kolorze białym, różowym i ciemnoczerwonym. O wiele rzadziej spotkać można biżuterię z niebieskim i czarnym koralem. Znaleźć możemy kolczyki z oczkiem błyszczącym lub matowym. Nie warto przejmować się cienkimi białymi żyłkami na koralu – świadczy to o jego autentyczności i unikatowym charakterze. Jakie gatunki korali spotykamy najczęściej? Gdzie łowi się najwięcej korali? Popularne gatunki koralowców to koral śródziemnomorski wyławiany między innymi u wybrzeży Maroka oraz Corallium elatius z rejonu Filipin.

Kolczyki z koralem – do czego włożyć

Kolczyki z koralem to niezwykle uniwersalna ozdoba. Ten typ biżuterii można nosić na co dzień, do casulaowych bluzek i materiałowych spodni. Idealnie pasują do ludowych stylizacji.

Dane adresowe:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]