Lampworki – wyjątkowe ozdoby

9 września 2016

tu możesz kupić lampworki

Z pozoru przywodzą na myśl barwne słodycze. Lampworki, gdyż o nich piszemy, to charakterystyczny rodzaj paciorków produkowanych z gorącego szkła. Z początku były robione na własną rękę – szkło topiono z wykorzystaniem przerobionej lampy na naftę, stąd też określenie perły lampowe. Obecnie również można zrobić je samodzielnie, jednak lepszym pomysłem okaże się z całą pewnością kupno zrobionej już biżuterii z lampworkami. Dlaczego warto się na to zdecydować? Do jakich kreacji najlepiej założyć lampworki? Jak zrobić je w domu?

Wytwarzanie lampworków

Lampworki są robione, jak już wspomnieliśmy, nad palnikiem. Obecnie w zupełności wystarczy gazowy palnik. Do ich produkcji stosuje się specjalne szkło, jakie pod wpływem płomienia topnieje, a to pozwala na nadanie mu rozmaitych kształtów. Paski stopionego materiału nawijane są na drut, dzięki czemu każdy koralik ma dziurkę w samym centrum – to sprawia, że lampworki mogą być wykorzystane do wyrobu kolczyków czy wisiorków.

Przy których strojach lampworki będą szczególnie dobrze się prezentowały?

Kolorowe lampworki doskonale pasują do zwykłych strojów. Szczególnie dobrze komponują się z t-shirtami z oryginalnymi nadrukami, barwnymi swetrami oraz coraz częściej noszonymi tenisówkami. Nie oznacza to oczywiście, że będą dobrze prezentowały się tylko przy tego rodzaju ubraniach – to wyłącznie sprawa wyobraźni.

Dane adresowe:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]