Naszyjniki z kamieniami naturalnymi i sztucznymi

13 marca 2017

Znajdź naszyjniki z kamieniami na www.bizutik.pl/naszyjniki

Są wśród nich naturalne minerały i ich sztuczne zamienniki. Mogą mieć rozmaite kolory – od brązu, przez róż, aż po błękit. Niektóre należy nosić do wieczorowych strojów, pozostałe doskonale będą wyglądały na co dzień. Naszyjniki z kamieniami od wieków szczycą się ogromnym zainteresowaniem – inne są realia oraz trendy, jednak nadal je chętnie zakładamy, zaś wiele z nich jest ważnymi rodzinnymi pamiątkami. Dobrze więc powiedzieć parę zdań o tym, jak wybierać naszyjniki z kamieniami i jak potem się o nie troszczyć, by wytrzymały wiele lat.

Rodzaje naszyjników z kamieniami

Rozmaitość kamieni wykorzystywanych do produkcji naszyjników jest wielka – oprócz kryształów, turkusu czy szmaragdu, dostępne są wśród nich także kamienie wytwarzane przez człowieka. Najczęściej używane to bez wątpienia cyrkonie a także kryształki Swarovskiego, które są stosunkowo tanie, a przy tym naszyjniki z kamieniami sztucznymi świetnie prezentują się przy kreacjach zarówno codziennych, jak i eleganckich.

Długa żywotność naszyjników z kamieniami

Minerały szlachetne są zwykle bardzo podatne na zarysowania – przy nieprawidłowym użytkowaniu niełatwo więc je zepsuć. Jak temu zapobiec? Przede wszystkim – zdejmując je zawsze, kiedy istnieje prawdopodobieństwo ich zarysowania – w czasie kąpieli, przy sprzątaniu czy pracach manualnych. Unikajmy również zakładania dwóch naszyjników z kamieniami jednocześnie – istnieje ryzyko, że będą się zderzać i przez to rysować.

Dane adresowe:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]