Nie stać Cię na diament? Kup biżuterię z cyrkoniami

15 lutego 2017

Zobacz, gdzie kupić cyrkonie

W zdobnictwie twórcy niezwykle często wykorzystują prawie wszystkie gatunki kamieni szlachetnych. Są one estetycznym elementem biżuterii, a także są jednym z najważniejszych aspektów wpływających na wartość obrabianego przedmiotu. Skutkiem tego jest fakt, że dość wąska rzesza odbiorców jest w stanie pozwolić sobie na klejnoty otoczone legendarną sławą w swojej biżuterii. Na szczęście istnieją też alternatywy dla zwykłego człowieka.

Co rozumiemy jako cyrkonie? Ich użycie w biżuterii

Cyrkonie są kamieniami ozdobnymi niewystępującymi w przyrodzie są wytwarzane w pełni sztucznie. Z powodu podobnych cech oraz wyglądu jest jedną z najlepszych alternatyw dla diamentów. Zazwyczaj cyrkonia nie ma barwy, ale wersje zawierające niestandardowe substancje mogą przybierać dowolne odcienie lub nawet zmieniać je pod wpływem światła. Z uwagi na wymienione cechy estetyczne, cyrkonie stały się niezwykle popularne w jubilerstwie.

Nauka i bizuteria, czyli gdzie wykorzystuje się cyrkonie?

Jak wspomnieliśmy cyrkonie swoje miejsce w jubilerstwie, jako elementy dekoracyjne biżuterii, posiadają one naturalnie także inne zastosowania. Przykładowo, stosuje się je w celach medycznych (jako przejściowe uzupełnienie zębów u dzieci), w przemyśle czy też do mierzenia pH w ekstremalnych temperaturach. Swego czasu, przez swoje właściwości wykorzystywane były nawet w takich działaniach, jak Rosyjskie programy kosmiczne. W przypadku, gdy zaciekawieni jesteśmy najpopularniej występującą formą cyrkonii, czyli biżuterią, nabyć ją można na przykład za pomocą internetu.