Oryginalna biżuteria z turkusem

28 lipca 2016

więcej »

Turkus jest jednym z najdroższych kamieni dostępnych na świecie. Nic więc dziwnego, że chętnie wykorzystują go złotnicy, zaś biżuteria z turkusem jest dla wielu klientów synonimem ekskluzywności. Wykonywane są z jego użyciem pierścionki, naszyjniki i klipsy, które doskonale łączą się z wieczorowymi strojami. Na barwę turkusu w szczególnej mierze wpływa kraj jego wydobycia – między innymi kamienie pochodzące z Iranu są niebieskie, natomiast z Tybetu – zielone. Biżuteria z turkusem bywa tak popularna, że opracowano nawet jego imitacje – na przykład chalcedon.

Talizmany, a biżuteria z turkusem

Dobrze nadmienić, iż turkus jest ceniony nie tylko ze względu na wyjątkowe walory wizualne. Według niektórych okazuje się bowiem talizmanem, który zabezpiecza noszącego przed pechem. Niewątpliwie w ogromnej mierze stąd wynika popularność biżuterii z turkusem – zwłaszcza, jeśli mówimy o wisiorkach. Biżuteria z turkusem bywa ceniona nie tylko przez klientów zwracających uwagę na tego rodzaju sprawy – po prostu świetnie się prezentuje.

Jakich rzeczy unikać nosząc biżuterię z turkusem?

Biżuteria z turkusem jest stosunkowo wrażliwa, zatem powinniśmy o nią prawidłowo się zatroszczyć. W szczególności należy ściągać ją za każdym razem, gdy pracujemy – łatwo wtedy o uszkodzenia. Należy też zdejmować ją przed prysznicem, gdyż środki myjące potrafią niekorzystnie wpłynąć na powłokę turkusu. Kiedy nie zakładamy biżuterii z turkusem, warto przechowywać ją w pudełku wyłożonym delikatną tkaniną – ustrzeżemy się tak rys.

Dane adresowe:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]